Vistara odebrała A321neo z rozkładanymi na płasko fotelami

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
25 lipca 2020 12:15
2 komentarze
Linir lotnicze Vistara odebrały swój pierwszy samolot A321neo z rozkładanymi na płasko fotelami w biznesklasie
Reklama
Vistara, spółka joint venture grupy TATA i Singapore Airlines Limited (SIA), odebrała dziś w New Delhi pierwszy samolot Airbus A321neo. Maszyna dostarczona z fabryki montażu końcowego Airbusa w Hamburgu posiada najbardziej zaawansowaną na rynku indyjskim kabinę pasażerską z rozkładanymi całkowicie na płasko fotelami w klasie biznes.

Kabina A321neo dla linii Vistara powstała w układzie trzech klas z 12 miejscami w klasie biznes, 24 w klasie ekonomicznej premium i 152 w klasie ekonomicznej. Samolot jest pierwszym z sześciu A321neo dla tej linii leasingowanych za pośrednictwem Air Lease Corporation, a jego dostawa stanowi element realizacji zamówienia na 50 samolotów z rodziny A320neo, podpisanego w 2018 roku.

Wszystkie A321neo dla Vistary będą napędzane silnikami CFM-Leap 1A najnowszej generacji. Ponadto mają być one obsługiwane w ramach programu Airbus Flight Hour Services Tailored Support Package (FHS-TSP) w celu optymalizacji i wsparcia działalności floty indyjskiego przewoźnika. Samoloty wzmocnią obecną flotę Airbusów w Vistarze, składającą się z 32 przedstawicieli rodziny A320.

- Cieszymy się witając pierwszy A321neo, najnowszy nabytek naszej rosnącej floty. Nowe maszyny tego typu poprawią nasze zdolności operacyjne, zapewnią efektywność kosztową, a także redukcję śladu węglowego, umożliwiając zarazem przewóz większych ładunków, loty na dalsze odległości oraz większą oszczędność paliwa. Nowe usługi dostępne na pokładach A321 stanowić będą wypełnienie naszej obietnicy zapewnienia pasażerom wyjątkowych doznań z podróży z i do Indii. Wszystkie te aspekty doskonale wpisują się w naszą międzynarodową strategię rozwoju - powiedział Leslie Thng, dyrektor generalny Vistary.


- W tych trudnych czasach zróżnicowanie pod względem wydajności, produktu i nastawienia klienta ma znaczenie, a my jesteśmy dumni, że nasz A321neo stał się ważnym elementem w realizacji strategicznych celów firmy Vistara - powiedział Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbus. - Zapewnienie przewagi konkurencyjnej poprzez oferowanie podróży w najlepszej klasie biznes w Indiach, a także znaczące korzyści w kwestiach operacyjnych, wydajności i ekologii to naprawdę mądry sposób na rozwój linii lotniczej.

A321neo to największy reprezentant rodziny A320. W zależności od konfiguracji kabiny może przewieźć do 240 podróżnych. W jego konstrukcji zastosowano nowe technologie, w tym silniki najnowszej generacji, udoskonalenia aerodynamiczne i innowacje w kabinie pasażerskiej, uzyskując 20-procentową oszczędność paliwa. Samolot oferuje znaczące korzyści dla środowiska, gdyż emituje o co najmniej 20% mniej gazów i o prawie 50% mniejszy hałas w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Do chwili obecnej Airbus zebrał zamówienia na 7445 samolotów A320neo.

Ostatnie komentarze

lmajchrowski 2020-07-26 21:03   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Mysle ze wystarczy zwykla biznes klasa tak jak w USA. Teraz produkt nazywajacy sie w Europie biznes klasa to smiech na sali.
gość_1b072 2020-07-26 15:59   
gość_1b072 - Profil gość_1b072
Eh no i takie rarytasy tylko w biednej Azji, a w bogatej Europie popytu na prawdziwą klasę biznes na short-haul niby nie ma, żaden europejski przewoźnik takiej nie oferuje :(
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy