Emirates: Pierwsze na świecie darmowe ubezpieczenie od koronawirusa

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
24 lipca 2020 10:44
2 komentarze
W czwartek (23.07) największy przewoźnik znad Zatoki Perskiej pochwalił się wprowadzeniem ubezpieczenia od koronawirusa dla wszystkich swoich pasażerów. Nowa usługa ma zapewnić między innymi zwrot za koszty leczenia pasażera chorego na COVID-19 do 150 tys. euro.
Reklama

Nowa usługa przewoźnika przewiduje, że jeśli u pasażera zdiagnozuje się COVID-19 podczas podróży lub w ciągu 31 dni od momentu jej rozpoczęcia, gdy jest on poza domem, Emirates pokryje koszty leczenia do 150 tys. euro (ok. 662 tys. złotych) i koszty kwarantanny w wysokości 100 euro (ok. 441 złotych) dziennie przez 14 dni. To nowatorskie rozwiązanie ma na celu zachęcenie potencjalnych pasażerów do nie rezygnowania z globalnych podróży lotniczych, nawet w czasie światowej pandemii koronawirusa, a co za tym idzie, drastycznej zapaści w branży lotniczej.

Zgodnie z poleceniem Jego Wysokości Szejka Mohammeda, wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich, premiera i władcy Dubaju, Emirates jest dumne z tego, że ma okazję być liderem w zwiększaniu zaufania do podróży międzynarodowych w tym trudnym czasie. Wiemy, że ludzie pragną latać, zwłaszcza teraz, gdy granice na całym świecie stopniowo się otwierają, ale szukają jednocześnie elastyczności, pewności i poczucia bezpieczeństwa, gdyby podczas ich podróży wydarzyło się coś niepożądanego – powiedział o nowej usłudze Emirates Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor naczelny Emirates Group.


Ubezpieczenie od kosztów leczenia i kwarantanny związanej z COVID-19 jest oferowane przez Emirates swoim pasażerom bezpłatnie, niezależnie od klasy podróży lub miejsca docelowego. Ochrona ta obowiązuje od dnia ogłoszenia (23 lipca) dla podróżujących liniami Emirates do 31 października 2020 r. Ubezpieczenie obowiązuje przez 31 dni od momentu startu na pierwszym odcinku podróży.

By skorzystać z oferty, pasażerowie nie muszą się dodatkowo nigdzie rejestrować się ani wypełniać żadnych formularzy przed podróżą – jak podkreśla przewoźnik, nie są jednocześnie zobowiązani do informowania linii o pozytywnym wyniku testu na COVID-19 i korzystania z ochrony zapewnianej przez Emirates. Każdy, u którego zdiagnozowano COVID-19 podczas podróży lub w odpowiednim czasie po jej zakończeniu, aby skorzystać z pomocy i ochrony, może zadzwonić na przeznaczoną do tego infolinię.


Wraz ze stopniowym otwieraniem granic, Emirates zmieniło także zasady rezerwacji, aby zapewnić klientom większą elastyczność i pewność w planowaniu podróży. Podróżujący w klasie ekonomicznej, nawet w najtańszej taryfie, których plany zostaną pokrzyżowane przez rządowe ograniczenia podróży lotniczych ogłoszone przez COVID-19, mogą zachować swoją rezerwację, która będzie ważna na lot w późniejszym terminie w ciągu 24 miesięcy, zażądać voucher na przyszły zakup biletów w Emirates, lub zażądać zwrotu pieniędzy za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Emirates.


Linie Emirates przekonują także, że wdrożyły kompleksowe środki ochrony na każdym etapie podróży, zapewniające bezpieczeństwo swoim pasażerom i pracownikom na ziemi i w powietrzu. Przewoźnik m. in. zapewnia wszystkim klientom bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki i antywirusowe chusteczki dezynfekujące.

Fot.: materiały prasowe, Emirates
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_6b6e9 2020-07-24 12:59   
gość_6b6e9 - Profil gość_6b6e9
Pracuje więc mam ubezpieczenie, jak na wakacjach złapie wirusa to każdy hotel wywali mnie na zbity pysk a jak wrócę do PŁ to NFZ da rade
gość_511a3 2020-07-24 11:23   
gość_511a3 - Profil gość_511a3
Właściwie to już taką ochronę oferowały Viet Jet w okresie luty - marzec
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama