Dylczyk skończył pracę na lotnisku w Lublinie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
23 lipca 2020 08:50
7 komentarzy
Od wtorku (21.07) Ireneusz Dylczyk przestał pełnić funkcję dyrektora ds. handlowych lubelskiego lotniska. Jego miejsce zajął Marek Pierściński.
Reklama

Odwołanie Dylczyka to decyzja nowego prezesa lotniskowej spółki - Andrzeja Hawryluka. Ten, objął stanowisko niespełna miesiąc temu. Jak donosi "Dziennik Wschodni", jego powołanie miało podłoże polityczne.

- Staram się nie komentować decyzji nowego zarządu. Uważam, że każdy ma prawo dobierania sobie podległych pracowników - powiedział nam Dylczyk. Dodał, że lotnisko jest uznawane przez specjalistów w branży za udany projekt. - Będę kibicował moim następcom. Funkcjonowanie i rozwój lotniska ma kluczowe znaczenie dla gospodarki całego regionu.


Nowym dyrektorem handlowym został Marek Pierściński. Ma on 18-letnie doświadczenie w branży lotniczej. Związany był przede wszystkim z obsługą naziemną samolotów.

- Jako członek zarządu spółki handlingowej był odpowiedzialny za tworzenie oraz realizację strategii firmy na kolejne lata, sprzedaż usług i zakupy w sześciu lokalizacjach spółki. Z powodzeniem wdrażał nowe usługi i rozwiązania biznesowe. Odpowiadał również za rozwój usług cargo - czytamy w komunikacie lubelskiego portu.

W ramach obowiązków dyrektora handlowego jest pozyskiwanie nowych tras i przewoźników. Osoba na tym stanowisku odpowiada także za relacje z touroperatorami.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_63509 2020-07-27 10:49   
gość_63509 - Profil gość_63509
Czyli "wkrótce" można spodziewać się wysypu nowych kierunków z Lublina. Gdyby ktoś nie zrozumiał - to ironia.
gość_3c83f 2020-07-27 08:19   
gość_3c83f - Profil gość_3c83f
A moim zdaniem dobrze, że zmienili ekipę rządzącą w LUZ. Ostatnie lata to była równia pochyła w dól. Owszem początki były obiecujące ale mam wrażenie, że dla poprzedniej ekipy najważniejszy był PR niż długoterminowe wyniki. Niby przyciągnęli sporo linii jak na tak małe lotnisko ale większość z nich max. po x miesiącach latania rezygnowała z tras. Roczne wyniki finansowe też były fatalne porównując z podobnymi lotniskami. LUZ generował potężne straty. Wnioski się same nasuwają. Być może trzeba zmienić koncepcję. Olbrzymim minusem poprzedniej władzy był brak porozumienia z Ryanair którego na LUZ lata śmiesznie mało. Tak się nie da budować lotniska w Polsce. Także niech teraz inna ekipa się sprawdzi. Innym mniejszym portom też przydałaby się taka zmiana, bo stołki na wielu lotniskach nie zmieniają się od dekady albo i więcej...
smolip67 2020-07-25 08:01   
smolip67 - Profil smolip67
gość_c45fe; Jak się zapiszesz do PiS pracę na lotnisku masz pewną.
Wizz od 05.08 do 13.09 będzie latał 3 x tygodniowo do EIN w środy ,czwartki i niedzielę.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama