Wizz Air: 14 nowych tras z Ukrainy do Włoch

21 lipca 2020 17:01
6 komentarzy
Wizz Air ogłosił dziś (21.07) 14 nowych tras z Ukrainy do Włoch i zaoferuje pasażerom możliwość podróży do Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Neapolu, Werony, Katanii i Bolonii (Włochy) z Kijowa, Lwowa, Charkowa, Odessy i Zaporoża.
Reklama
- Dzisiejsze ogłoszenie nowych tras z Ukrainy po raz kolejny podkreśla nasze wieloletnie zaangażowanie na rynku. Z przyjemnością przywracamy włoskie trasy do naszej ukraińskiej siatki i oferujemy pasażerom tak długo oczekiwane loty do Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Neapolu, Werony, Katanii i Bolonii - mówi George Michalopoulos, dyrektor handlowy Wizz Air.


Przewoźnik uruchomi następujące trasy:
  • Kijów - Wenecja-Treviso
  • Kijów - Neapol
  • Lwów - Mediolan-Malpensa
  • Lwów - Rzym-Ciampino
  • Charków - Mediolan-Malpensa
  • Zaporoże - Mediolan Malpensa
  • Kijów - Rzym-Fiumicino
  • Kijów - Mediolan-Malpensa
  • Odessa - Wenecja-Treviso
  • Lwów - Werona
  • Kijów - Bolonia
  • Kijów - Katania
  • Lwów - Katania
  • Charków - Wenecja-Treviso
Wizz Air rozpoczął działalność na Ukrainie w 2008 roku i od tego czasu przewoźnik przewiózł ponad 11 milionów pasażerów z i na ukraińskie lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_91aed 2020-07-23 00:34   
gość_91aed - Profil gość_91aed
gość_8b80a: Ryanair przez jakiś czas eksperymentował z przesiadkami, ale ze względu na to, że minimalny wymagany czas na przesiadkę był bardzo długi, przesiadki nie chwyciły. Współpracował nawet z Air Europa, ale w tym wypadku wymagany minimalny czas to były jakieś 3 godziny, więc większość pasażerów nie była zainteresowana. Aby oferować przesiadki, trzeba korzystać z bardziej wyrafinowanych globalnych systemów rezerwacyjnych (Sabre lub Amadeus) i najlepiej być jeszcze w aliansie - dzięki członkowstwie w Star Alliance, LOT może zaoferować połączenia do około 1300 lotnisk na świecie na jednym bilecie. USA jest kilka razy bogatsze od Polski, ale Wizz i Ryanair latają nie tylko do Polski, ale także do krajów bogatszych niż USA. Mimo, że Ryanair i Wizz są podobno w lepszej sytuacji finansowej niż większość linii tradycyjnych (przynajmniej do czasu), to wydaje się, że obecny kryzys stanowi dla nich większe wyzwanie: mają dostępny tylko jeden, duży typ samolotu, które w ich przypadku musi być maksymalnie wypełniony pasażerami aby lot się opłacał. Latanie większymi maszynami wiąże się z płaceniem wyższych opłat lotniskowych. Linie te nie przewożą cargo (a przewóz cargo obecnie bardzo podrożał i jest na nie ogromny popyt) i nie dorobią sobie także na pasażerach premium.
gość_972d4 2020-07-22 23:04   
gość_972d4 - Profil gość_972d4
Niech oddadzą pieniądze za odwołane loty najperw.
gość_8b80a 2020-07-22 13:04   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_91aed

Teraz mamy wyjątkowa sytuację. Po drugie USA jest około 4 razy bogatsze od Polski. Po trzecie nie można wykluczyć, że ktoś opracuje system wielu baz i hubów z 20 - 35% udziałem przesiadkowiczów i wygra zarówno z prostymi LCC jak i liniami typowo przesiadkowymi z około 50% udziałem przesiadkowiczów. Próbę tworzenia takiej hybrydy od lat podejmuje Lufa, ostatnio także LOT na przykład oferując z Krakowa do Bukaresztu zarówno loty bezpośrednie jak i z przesiadką.

Tylko system trzeba opracować dla konkretnych baz/hubów uwzględniając ruch biznesowy, etniczny, turystyczny, zmywakowy i koniec końców przesiadkowy.

A przecież Varadi jako były prezes Maleva wie, coś o przesiadkach i wyjątkowo konsekwentnie je odrzuca. Wizz miał bardzo dobre wyniki za 2019, w przeciwieństwie do linii przesiadkowych typu Austrian, LOT, czy Finnair.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy