KLM wraca do Wrocławia

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
16 lipca 2020 16:21
9 komentarzy
Po blisko 5 miesięcznej przerwie, od 3 sierpnia br. linie KLM planują wznowienie połączenia między Wrocławiem a Amsterdamem.
Reklama

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie. KLM stopniowo wznawia operacje na świecie. W sierpniu linia zamierza udostępnić już 95 proc. swoich kierunków europejskich i 80 proc. tras międzykontynentalnych.

Stopniowa reaktywacja ruchu lotniczego – Wrocław w rozkładzie lotów KLM Po blisko 5 miesięcznym kryzysie wywołanym przez COVID-19, KLM na nowo uwzględnił Wrocław w swoim rozkładzie lotów. Pasażerowie będą mieli do dyspozycji jedno połączenie dziennie do Amsterdamu samolotem Embraer 175 (realizowane przez KLM Cityhopper). Samolot będzie startował z Wrocławia o 14:05, aby wylądować w Amsterdamie o 15:50. Połączenie powrotne do Wrocławia zaplanowano na godzinę 11:55, z lądowaniem o 13:35.


Linia reaktywowała już także loty z innych miast w Polsce: z Warszawy, Krakowa i Gdańska. Łącznie z trasami w naszym kraju, w sierpniu KLM chciałby na nowo oddać do dyspozycji swoich klientów około 95 proc. wszystkich swoich kierunków europejskich i zrealizować w tym miesiącu 11 tysięcy lotów w Europie. W tym samym czasie samoloty KLM będą latały na 80 proc. tras międzykontynentalnych realizując 2100 rejsów, z czego połowa to nadal loty cargo. Wraz ze znoszeniem restrykcji podróży przez władze poszczególnych państw, będzie przybywało lotów pasażerskich na dalekich trasach.

- Bardzo się cieszę, że KLM może powrócić do Wrocławia, oferując znowu wygodne połączenie lotnicze do Amsterdamu, a stamtąd w świat. Tego lata KLM stopniowo wznawia działalność po kryzysie wywołanym globalną pandemią COVID-19. W sierpniu nasi pasażerowie będą mieli do dyspozycji już 95 proc. tras z europejskiej oferty KLM i wiele międzykontynentalnych lotów, dostępnych z przesiadką w Amsterdamie. Wprowadziliśmy szereg nowych procedur i środków ochrony zdrowia, aby zapewnić naszym pasażerom i załogom maksymalnie bezpieczną podróż – powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.


- Niezmiernie cieszymy się z przywrócenia połączenia do Amsterdamu. Powrót KLM do Wrocławia oznacza większą różnorodność oferty dla naszych pasażerów, którzy dzięki temu mają dostęp do siatki połączeń nie tylko przewoźników zrzeszonych w Star Alliance ale również w Sky Team. Teraz planowanie podróży z Wrocławia jest jeszcze łatwiejsze – powiedział Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Portu Lotniczego Wrocław.
Reklama
Tagi
klm wroclaw

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6613e 2020-07-17 13:32   
gość_6613e - Profil gość_6613e
niestety w systemie AF nie widać żadnych lotów do Wrocławia, nawet w sezonie letnim 2021 :(
gość_fadb8 2020-07-17 12:46   
gość_fadb8 - Profil gość_fadb8
gość_bc5a8: podobno Air France już nie wróci niestety.
Zgadzam się.
gość_bc5a8 2020-07-17 09:33   
gość_bc5a8 - Profil gość_bc5a8
Skąd ta pewność co do AF? Przecież radzili sobie znakomicie, a nawet pojawiały się przesłanki ku zwiększeniu tygodniowej liczby połączeń.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama