Ryanair: Polacy najchętniej rezerwują loty do Bułgarii i Hiszpanii

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 lipca 2020 17:12
Ryanair poinformował o znaczącym wzroście rezerwacji na lato 2020. Od czasu zniesienia restrykcji w czerwcu, Polacy planują letnie podróże. Najchętniej w Burgas w Bułgarii oraz w hiszpańskim Alicante i na Majorce.
Reklama

Lot z Warszawy Modlin do Madrytu w dniu 21 czerwca był pierwszą operacją Ryanair w Polsce po ponad 3-miesięcznej przerwie. Od tego czasu Ryanair odnotował duże zainteresowanie biletami do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych, a średnia tygodniowa liczba rezerwacji wzrosła czterokrotnie.


W sezonie lato 2020 Ryanair oferuje prawie 200 tras z Polski. Wsród kierunków wakacyjnych największą popularnością cieszą się Burgas w Bułgarii oraz dwa ośrodki hiszpańskie – Alicante i Majorka. Na wyjazdy typu city-break Polacy najchętniej wybierają Rzym. Znacząco wzrosły również rezerwacje lotów do Polski, głównie z Wielkiej Brytanii.

- Polska częściowo otworzyła granice 17 czerwca. Od tego czasu setki tysięcy Polaków zarezerwowało loty do najpopularniejszych kierunków w Europie, w tym do Rzymu, Burgas, Alicante czy na Majorkę. Od kilku tygodni obserwujemy wzrostowy trend liczby rezerwacji lotów z Polski, co nas bardzo cieszy. Znaczna część tych rezerwacji dotyczy lotów typowo wakacyjnych, co oznacza, że Polacy czują się bezpiecznie i chcą podróżować - mówi Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama