Wizz Air Abu Dhabi narodowym przewoźnikiem Emiratów

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
12 lipca 2020 14:17
4 komentarze
Wizz Air Abu Dhabi, najnowsza narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, ogłosiła dzisiaj umieszczenie w bazie dwóch airbusów A321neo i uruchomienie sześciu tras z Abu Dhabi od 1 października 2020 roku.
Reklama

Przewoźnik uruchomi loty do Aleksandrii, Aten, Kutaisi, Larnaki, Odessy i Erywania.

Wizz Air Abu Dhabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, właśnie otrzymała status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.

Dzisiejsze ogłoszenie zwiększy roczną przepustowość o 350 tys. miejsc do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, 4 dodatkowe airbusy A321neo będę umieszczone w bazie w pierwszych sześciu miesiącach działalności. Siatka tras zaplanowana dla tych samolotów zostanie ogłoszona we właściwym czasie. Wraz z rozpoczęciem sprzedaży, linia uruchamia również arabską stronę internetową i arabską aplikację mobilną, aby umożliwić swoim pasażerom mówiącym w języku arabskim, łatwe wyszukiwanie i rezerwację biletów online.

József Váradi, członek zarządu Wizz Air Abu Dhabi i prezes Wizz Air Group skomentował: - Cieszę się, że mogę ogłosić pierwszą siatkę połączeń Wizz Air Abu Dhabi i ponownie potwierdzić rozpoczęcie operacji od 1 października. To ogłoszenie jest pierwszym etapem długo oczekiwanej podróży. Z zaangażowaniem rozwijamy się w Abu Zabi, a dzięki naszej ofercie podróżowanie jest możliwie w przystępnych cenach. Doceniamy wsparcie udzielone przez rząd, powiązane z nim organizacje i naszych lokalnych partnerów biznesowych. Nasz nowoczesny Airbus A321neo, dzięki ulepszonym środkom ochrony, zapewni pasażerom możliwie najlepsze warunki sanitarne. Flota Wizz Air jest najmłodsza i najbardziej wydajna ekonomicznie. Dzięki temu Wizz Air ma najniższe koszty operacyjne i produkuje najmniejszy ślad środowiskowy. Jestem przekonany, że Wizz Air wywrze głęboki wpływ na rozwój gospodarki i turystyki Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Shareef Al Hashmi, prezes Abu Dhabi Airports, powiedział: - Z radością witamy Wizz Air Abu Dhabi w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Pojawienie się nowej linii lotniczej oznacza wzrost liczby połączeń i miejsc, do których można dotrzeć przez Abu Zabi – to jednocześnie wyraz naszego zaangażowania w ulepszanie oferty i stawianie naszych klientów na pierwszym miejscu. Oprócz wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia na naszych lotniskach, podjęliśmy szereg strategicznych inwestycji, dzięki którym Międzynarodowe Lotnisko Abu Zabi jest najlepszym wyborem w regionie dla linii lotniczych z całego świata. Czekamy na pasażerów odlatujących i przylatujących pierwszymi lotami Wizz Air Abu Dhabi.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d51a8 2020-07-16 07:28   
gość_d51a8 - Profil gość_d51a8
Ktoś się orientuje kiedy WizzAir przedłuży ważność konta WDC (tak jak to zrobiły inne programy lojalnościowe)? I czy w ogóle przedłuży?
gość_e9223 2020-07-13 10:40   
gość_e9223 - Profil gość_e9223
Chodzi nie tylko o zasysanie - Wizzair też zasysa i to na całkiem sporą skalę. Chodzi także o to, że ryanair rozpada się od wewnątrz, bo szczuje własnych pracowników. Prawda jest taka, że obie te firmy mają swoje "grzeszki", jednak chyba zarząd Wizzair na tyle umiejętnie dostosowuje się do zmieniających się realiów, że narzekania na nich, choć słyszalne, mają mniejsze natężenie, niż na niektórych innych.
gość_2c43c 2020-07-13 08:14   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
"...pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych" no to w ZEA nie będzie specjalnie trudne

@gość_7bc13 jakieś kompleksy? wiesz w ogóle co znaczy lobbing? najgorzej jak o temacie wypowiada się klawiaturowy znawca jak ty.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama