LEVEL France rozważa zaprzestanie operacji

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
09 lipca 2020 08:30
LEVEL France, część International Airlines Group (IAG), w skład której wchodzą m.in. British Airways i Iberia, zastanawia się nad wstrzymaniem działalności. 15 lipca br. mają rozpocząć się negocjacje ze związkami zawodowymi.
Reklama

OpenSkies, bo tak nazywa się francuska firma, która działa pod marką LEVEL France, ogłosiła wczoraj (8.07), że ​rozważa zaprzestanie wszelkiej działalności. Przedstawiciele kierownictwa mają podjąć rozmowy ze związkami zawodowymi na temat planu ochrony miejsc pracy, podaje Le Journal de l'Aviation.


OpenSkies powstał w 2008 r. po zakupie przez British Airways firmy L'Avion. Początkowo linia utrzymywała model biznesowy nakierowany na segment podróży służbowych pomiędzy Paryżem a Nowym Jorkiem. W 2012 r. wprowadzono dwie niższe klasy serwisowe tj. premium i ekonomiczną. W końcu w 2018 r. IAG zdecydował wykorzystać firmę do uruchomienia taniego, długodystansowego przewoźnika pod nazwą LEVEL France. Rozwój francuskiej linii naznaczony był trudnościami, a obecny kryzys spowodowany pandemią koronawirusa może okazać się dla przyszłości przedsiębiorstwa zabójczy.

Flota LEVEL France składa się z trzech nowych airbusów A330-200, które są uziemione od marca br. W dodatku sytuacja epidemiologiczna w Stanach Zjednoczonych nie wróży szybkiego powrotu do lotów przez Atlantyk. LEVEL France obsługiwał także loty do Pointe-à-Pitre na Gwadelupie, Fort-de-France na Martynice i Montrealu w Kanadzie. Marka LEVEL straciła już jeden ze swoich podmiotów w czerwcu br. w wyniku bankructwa spółki LEVEL Europe z siedzibą w Wiedniu.

Fot.: Materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama