Indie przedłużają zakaz lotów międzynarodowych

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
07 lipca 2020 11:00
Indyjski rząd zadecydował aby przedłużyć zakaz wykonywania rozkładowych połączeń międzynarodowych z i do kraju do 31 lipca 2020 roku włącznie.
Reklama

Wraz z rozwijającą się na świecie pandemią koronawirusa w dniu 25 marca 2020 roku lokalny urząd cywilnego wstrzymał regularny międzynarodowy ruch lotniczy. Od tego momentu wyłącznie operacje cargo i general aviation oraz loty czarterowe mogły odbywać się pomiędzy Indiami a innymi państwami.

Wraz z kolejnym wydłużeniem obostrzenia, lokalny urząd lotnictwa cywilnego poinformował, że będzie istniała możliwość udzielenia zgody na wykonywanie rozkładowych połączeń międzynarodowych na wybranych trasach przez przewoźników przestrzegających odpowiednich norm sanitarnych. Na obecną chwilę żadne z takich połączeń nie zostało przedstawione. Zarządzający indyjskimi lotniskam informują, że prawdopodobnie dopuszczone do ruchu zostaną niektóre linie operujące z Indii do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Europy oraz do państw z Zatoki Perskie na kluczowych trasach.

Nawet jeżeli urząd lotnictwa cywilnego w Indiach zezwoli na regularne loty międzynarodowe do jakiegoś kraju, nie oznacza to, że inne państwo również udzieli zgody na ruch lotniczy z Indii. Na obecną chwilę w Indiach potwierdzono 700 tys. przypadków zakażeń koronawirusem.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama