LOT wznawia rejsy do Ameryki Północnej i Azji

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
02 lipca 2020 11:24
4 komentarze
Zgodnie z bieżącymi regulacjami administracyjnymi, od lipca rozkład rejsów pasażerskich LOT-u zostanie poszerzony o nowe kierunki. Przewoźnik zabierze pasażerów do trzech miast Ameryki Północnej i Azji.
Reklama

Pierwszy dzień lipca był wyjątkową datą dla pasjonatów podróży. LOT wznowił pierwsze połączenia międzynarodowe od czasu zawieszenia lotów pasażerskich w połowie marca. Dostosowując swój rozkład do aktualnych regulacji administracyjnych, przewoźnik rozszerza także ofertę kierunków. Od lipca w siatce LOT-u pojawią się pierwsze połączenia dalekodystansowe do: Kanady, Korei Południowej i Japonii oraz loty do Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i na Ukrainę.

W środę, 1 lipca pierwsi pasażerowie polecieli na pokładach samolotów LOT-u do: Berlina, Amsterdamu, Dusseldorfu, Barcelony, Pragi, Budapesztu, Wilna, Kijowa, Dubrownika i Splitu. 2 lipca dołączą do nich podróżni lecący do Wiednia i Oslo, z kolei od 3 lipca ruszają letnie połączenia #LOTnaWakacje, a pasażerowie mogą zacząć planować podróże także poza Europę.

Zgodnie z bieżącymi regulacjami administracyjnymi, od lipca rozkład rejsów pasażerskich LOT-u zostanie poszerzony o nowe kierunki. Przewoźnik zabierze pasażerów do trzech miast Ameryki Północnej i Azji: Toronto - od trzech do siedmiu razy w tygodniu od 1 lipca; Seulu - od dwóch do pięciu razy w tygodniu od 3 lipca; Tokio na lotnisko w Naricie - od dwóch do trzech razy w tygodniu od 3 lipca. Wszystkie loty dalekodystansowe wykonywane będą z Lotniska Chopina w Warszawie. Dodatkowo od 20 lipca, LOT uruchomi także połączenie Budapeszt - Seul, oferowane raz w tygodniu. Bilety na rejsy dalekodystansowe dostępne są już w systemach rezerwacyjnych oraz na stronie lot.com.


- Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, z tygodnia na tydzień rozwijamy siatkę połączeń, uzupełniając wznowione rejsy krajowe i międzynarodowe popularnymi kierunkami wakacyjnymi, a teraz także rejsami dalekodystansowymi. Pierwsze dane dotyczące sprzedaży pokazują, że Polacy chcą korzystać z urlopu i chętnie spędzą go za granicą. W ciągu tygodnia od rozpoczęcia #LOTnaWakacje, największej letniej akcji w historii PLL LOT, sprzedaliśmy ponad 130 tysięcy miejsc pasażerom indywidualnym i touroperatorom. Wiele samolotów zostało już wypełnionych, planujemy zwiększenie częstotliwości wybranych tras. Jednocześnie duże zainteresowanie wzbudzają nowe połączenia, których do tej pory nie oferowaliśmy z Warszawy – mówi Michał Fijoł, członek Zarządu ds. Handlowych Polskich Linii Lotniczych LOT.

Po dodaniu nowych lotów dalekodystansowych, rozkład rejsów międzynarodowych LOT-u na lipiec i sierpień obejmie ponad 70 popularnych kierunków, z czego ponad 30 oferowanych w ramach akcji #LOTnaWakacje. Pełna siatka około 250 rejsów tygodniowo dostępna jest z Lotniska Chopina w Warszawie. Wygodny transport do stolicy zapewnia pasażerom około 30 połączeń krajowych LOT-u dostępnych każdego dnia. Rejsy oferowane w ramach letniej akcji #LOTnaWakacje obejmują też porty regionalne – z bezpośrednich połączeń z wybranymi wakacyjnymi kierunkami skorzystają pasażerowie podróżujący z Krakowa, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Rzeszowa, Bydgoszczy, Katowic i Lublina.


To jeszcze nie koniec nowości w siatce LOT-u. Już od lipca do rozkładu powrócą także cztery połączenia krótkodystansowe:

  • do Londynu (lotnisko Londyn-Heathrow), oferowane od 15 lipca – do końca lipca z częstotliwością raz dziennie, a od sierpnia dwa razy dziennie;
  • do Tirany, dostępne od 4 lipca z Warszawy (dwa razy w tygodniu) oraz od 5 lipca z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu); d
  • o Czarnogóry - od 4 lipca cztery razy w tygodniu dostępne będą połączenia Warszawa - Podgorica, a dwa razy w tygodniu Warszawa - Tivat. Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu polecą także pasażerowie z Poznania;
  • na Ukrainę, obejmujące dwa bezpośrednie połączenia z Warszawy – od 1 lipca na lotnisko Kijów-Boryspol oraz od 15 lipca do Odessy.
- Obecna sytuacja wymusza na nas dostosowywanie do nowej rzeczywistości – krajowych regulacji administracyjnych, obostrzeń międzynarodowych, procedur bezpieczeństwa. Po kilku miesiącach zawieszania połączeń lotniczych intensywnie pracujemy nad przywracaniem pełnej zdolności operacyjnej LOT-u. Obecnie pasażerowie mogą już korzystać z oferty około 250 rejsów tygodniowo i liczba ta cały czas rośnie. Zaledwie kilka tygodni po wznowieniu połączeń pasażerskich nad Polską, przywróciliśmy prawie 70 proc. kierunków zaplanowanych na 2020 rok, w tym kilkadziesiąt połączeń międzynarodowych i pierwsze rejsy dalekodystansowe. Dążymy do tego, żeby nasi pasażerowie mogli latać więcej, dalej i bardziej komfortowo. To jest teraz główny cel naszych działań operacyjnych – podsumowuje działania przewoźnika Rafał Milczarski, prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0f416 2020-07-03 08:26   
gość_0f416 - Profil gość_0f416
Te polaczenia interkont byly obslugiwane caly czas jako cargo only.
Poprostu zostaly otwarte dla sprzedarzy biletow dla tych pasazerow ktory moga / musza podrozowac zeby zwiekszyc przychody.
gość_235bc 2020-07-02 14:18   
gość_235bc - Profil gość_235bc
Najfajniejsze jest to że Japonia nie wpuści do kraju obcokrajowca, a w Korei Południowej obowiązuje przymusowa, 2tygodniowa kwarantanna za którą trzeba zapłacić nieco ponad 7000zł :)
WROMK 2020-07-02 12:01   
WROMK - Profil WROMK
Uwaga! Przestrzegam przed kupowaniem lotów z oferty lot na wakacje! Dziś po cichu zniknęło z systemu Połączenie WRO-FCO, które miało w poniedziałek wystartować. Oczywiście kilka dni temu różne osoby z LOTu zarzekały się, że wszystkie te połączenia są potwierdzone i nie będą kasować. Jednak rzeczywistość okazała się inna, a ludzie zostaną z utopionymi pieniędzmi. I niech nie próbują tłumaczyć się względami ekonomicznymi, bo wiadomo, ze wszystkie te połączenia ogłaszane dwa tygodnie przed będą nieopłacalne (przynajmniej na początek). Wiadomo też, że nie da się stwierdzić po tygodniu, że połączenie jest nierentowne, zwłaszcza w takich warunkach jak obecnie. Ale tego wszystkiego się można było spodziewać.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama