Grupa Lufthansy rozszerza siatkę połączeń z Polski

2 lipca 2020 09:00
15 komentarzy
Od 1 lipca uruchomiła 7 cotygodniowych połączeń z Wrocławia i Poznania do Frankfurtu, a dzień później również 7 rejsów z Gdańska do Monachium. Od 3 lipca SWISS wznawia 2 cotygodniowe rejsy pomiędzy Warszawą a Zurychem.
Reklama
Do października liczba ta wzrośnie do 7, a szwajcarski przewoźnik uruchomi także połączenia do Zurychu z Krakowa w ramach 2 cotygodniowych przelotów. Od sierpnia pasażerowie z Gdańska będą mogli już latać do Frankfurtu, a od września do tego portu przesiadkowego polecą także podróżni z Katowic.

Do października linia Austrian Airlines zaproponuje pasażerom z Warszawy i Krakowa rejsy do Wiednia. W tym okresie również Brussels Airlines, przewoźnik należący do Lufthansa Group, wznowi 6 cotygodniowych rejsów z Warszawy do Brukseli.


Zwiększona zostanie także liczba rejsów do Frankfurtu z Poznania oraz Wrocławia. Do października rozszerzana będzie także oferta na lotnisku w Warszawie, gdzie podróżni będą mogli skorzystać z jednego z 19 cotygodniowych przelotów do Frankfurtu.

W sumie linie lotnicze należące do Lufthansa Group będą wykonywać 140 cotygodniowych połączeń z Polski.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2020-07-05 19:57   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_04dec

Ale Twój CPK jest jeszcze gorszy od rządowego. A Kaczor się zgodził, bo mu to przedstawili jako projekt rozwojowy, który pozwoli pozyskać nowych wyborców (w realu na tym stracili w Warszawie, a regiony poza elitami nie rozumieją zagrożenia) i na dokładkę utrzemy nosa Niemcom. Przecież to Kaczor sam objawił nam ten projekt w Radiu Białystok, że on taki świetny. Ale dla Kaczora on nie ma znaczenia. Bardziej do CPK przywiązany jest PMM, bo jeśli ludzie się dowiedzą, że jest on niewypałem to będzie miał kolejny sukces obok samochodów elektrycznych, inwestycji, promu w Szczecinie, sukcesów zagranicznych LOT-u itd.

A istota problemu to 100% błędna strategia rozwijania przesiadek na których wszyscy tracą. Na dokładkę w aglomeracji warszawskiej mamy nadpodaż, Ryan prawdopodobnie traci w Modlinie, zaś brak slotów na Okęciu to jedyna szansa przetrwania LOT-u.

Jest jeszcze jeden powód dla którego nie powinieneś pisać o swoim CPK-u: do tej pory forum było intelektualnie i merytorycznie dużo powyżej rządu i zarządu LOT-u, a proponując Ciudad-bis drastycznie obniżasz poziom.
gość_04dec 2020-07-04 18:07   
gość_04dec - Profil gość_04dec
@ gość_8b80a

Wytłumacz Nowogrodzkiej że CPK jest nie potrzebny a WAW można rozbudować nawet do 40 mln tylko że trzeba wybudować drugi terminal i równoległy pas.
Ja piszę cały czas o CPK między Warszawą i Śląskiem przy założeniu żę Nowogrodzka nie da się przekonać o zaniechaniu budowy CPK i jak ten CPK faktycznie wypełnić do 40 mln a nie bujać w obłokach że da się utrzymać w KRK i KTW tyle pasażerów ile było do tej pory i jeszcze cudownie rozmnożyć ich na CPK w Baranowie. Szprychy? LOL! CPK w Baranowie to będzie przeprowadzka WAW na nowe lotnisko i na tym koniec żadnych 40 mln nie będzie.

Ale podejrzewam że dla Nowogrodzkiej wypełnienie CPK i jego rentowność oraz rozwój LOTu nie są najważniejsze. Oni mają swoją motywację a kto wie czy jeszcze ich mocodawcy z zagranicy im nie mówią gdzie to ma być i kiedy. Tu może być jeszcze polityka i militarne sprawy o których nigdy nie powiedzą. My możemy sobie gdybać co by było najlepsze dla pasażerów a oni mają ubaw.
gość_8b80a 2020-07-04 00:55   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_04dec

CPK po prostu nie powinien być budowany. Można rozbudować WAW, KRK, WRO, natomiast KTW i GDN już są w trakcie rozbudowy. I rozbudowywać należy pozostałe i ile dojdą do granic swoich możliwości, również WMI jeśli Ryan się zgodzi na podwyżkę opłat.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy