Lecisz do Grecji. Musisz się zarejestrować!

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
01 lipca 2020 15:39
5 komentarzy
Każdy podróżny lecący do Grecji musi wypełnić Formularz Lokalizacyjny Pasażera (PLF) przynajmniej 48 godzin przed przylotem.
Reklama

Począwszy od 1 lipca br. rząd grecki określił sposób, w jaki kraj będzie przyjmował turystów, przeprowadzał niezbędne badania diagnostyczne i zapewniał wszystkim bezpieczeństwo przez cały sezon.

Formularz lokalizacyjny pasażera (PLF) jest kluczowym elementem w planowaniu. Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza PLF co najmniej 48 godzin przed wjazdem do kraju, podając szczegółowe informacje o miejscu wyjazdu, czasie trwania poprzednich pobytów w innych krajach oraz adresie zamieszkania podczas pobytu w Grecji.Do Grecji wjeżdżać mogą wszyscy obywatele Unii Europejskiej (strefy Schengen; w tym Bułgarię, Chorwację, Cypr i Rumunię, państwa stowarzyszone z tą strefą; Islandię, Norwegię, Szwajcarię, Lichtenstein, a także Irlandię i Wielką Brytanię) oraz obywatele państw trzecich, którzy posiadają pozwolenie na pobyt w Grecji, jak również rezydenci państw trzecich tj. członkowie rodzin obywateli europejskich, pracownicy i naukowcy sektora zdrowia, osoby zajmujące się opieką nad osobami starszymi, pracownicy na granicach, pracownicy sezonowi w sektorze rolnictwa, osoby zatrudnione w sektorze transportu - w tym marynarze - personel dyplomatyczny, personel organizacji międzynarodowych, personel wojskowy oraz personel pomocy humanitarnej podczas wykonywania swoich obowiązków, pasażerowie tranzytowi, osoby podróżujące z pilnych względów rodzinnych, studenci, pracownicy wysoko wyspecjalizowani.

Zgodnie z europejskimi wytycznymi, Grecja rozszerza zezwolenie na wjazd do kraju na stałych mieszkańców następujących krajów trzecich (lista będzie aktualizowana co dwa tygodnie): Algieria, Australia, Gruzja, Japonia, Kanada, Maroko, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Republika Korei, Rwanda, Serbia, Urugwaj, Tajlandia, Tunezja, Chiny (do rozpatrzenia na zasadzie wzajemności)

Począwszy od dnia 1 lipca, loty międzynarodowe mogą być wykonywane na wszystkie lotniska w Grecji. Bezpośrednie loty z Wielkiej Brytanii i Szwecji nie są dozwolone do 15 lipca. Wszystkie inne bezpośrednie loty są dozwolone.

Na granicy z Bułgarią wjazd jest dozwolony tylko na przejściu granicznym w Promachonas. Na innych przejściach granicznych wjazd jest dozwolony tylko w celu odbycia niezbędnej podróży. Na granicach z Albanią, północną Macedonią i Turcją wjazd jest dozwolony jedynie w celu odbycia niezbędnej podróży.

Porty w Patrze i Igoumenitsa są otwarte.

Wszyscy podróżni przybywający do Grecji są zobowiązani do wypełnienia i przedłożenia formularza lokalizatora pasażerów (PLF) na 48 godzin przed przyjazdem. Formularze PLF są dostępne w aplikacji Visit Greece oraz na stronie travel.gov.gr. W celu ochrony zdrowia wszystkich osób, greccy lekarze i inżynierowie opracowali program do analizy i oceny danych epidemiologicznych, na podstawie którego wybrane osoby przyjeżdżające do Grecji mogą zostać poddane badaniom na Covid-19 po przyjeździe. Odwiedzający będą musieli postępować zgodnie z instrukcjami Sekretariatu Generalnego ds. Ochrony Obywateli. We współpracy ze swoimi partnerami w Unii Europejskiej Grecja zachowuje prawo do zmiany swojej polityki w tych kwestiach w oparciu o rozwój sytuacji i dane epidemiologiczne.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_f532d 2020-09-19 02:18   
gość_f532d - Profil gość_f532d
Co zrobić jak się nie wypełniło formularza na czas teraz już nie mogę wypełnić czy pozwolą to zrobić na lotnisku???
gość_7bcc2 2020-07-12 20:48   
gość_7bcc2 - Profil gość_7bcc2
Jeśli lecę sam z dwójką dzieci to dopisuję je do mojego PLF i mamy jeden kod QR czy na każde dziecko muszę mieć osobny PLF i kod QR ?
gość_2c43c 2020-07-06 11:35   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gość_db498 nie jeździć i nie roznosić?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama