×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair protestuje przeciwko pomocy publicznej dla KLM-u


Irlandzki tani przewoźnik sprzeciwia się pomocy publicznej w wysokości 3,4 mld euro dla KLM-u i nazywa ją nielegalną.


Ryanair zwrócił się do Komisji Europejskiej w sprawie wsparcia finansowego od holenderskiego rząd dla flagowego przewoźnika w tym państwie. Pomoc publiczna w wysokości 3,4 mld euro ma zostać przekazana do KLM-u w ramach ratowania linii przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Ryanair sprzeciwia się wysokości wsparcia finansowego, która jest jest równoznaczna z przekazaniem 200 euro przez każdego obywatela Holandii dla linii lotniczej.


- Wzywamy Komisję Europejską do zablokowania wsparcia dla KLM, które jeszcze bardziej ograniczy konkurencję i możliwości wyboru dla konsumentów na rynku holenderskim i francuskim. Każdy holenderski mężczyzna, kobieta, czy dziecko za dotację w wysokości 200 euro mógłby kupić 5 lotów z Ryanair zamiast płacić za nieudolność grupy Air France-KLM - powiedział Michael O’Leary, pełniący obowiązki prezesa Grupy Ryanair. 

Niedawno Irlandzka linia zaskarżyła do Komisji Europejskiej proponowaną pomoc publiczną w wysokości nawet 9 mld euro dla Lufthansy.


Fot. mat. prasowe
gość_676a3 - Profil
gość_676a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie