Ryanair protestuje przeciwko pomocy publicznej dla KLM-u

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
29 czerwca 2020 10:44
8 komentarzy
Irlandzki tani przewoźnik sprzeciwia się pomocy publicznej w wysokości 3,4 mld euro dla KLM-u i nazywa ją nielegalną.
Reklama

Ryanair zwrócił się do Komisji Europejskiej w sprawie wsparcia finansowego od holenderskiego rząd dla flagowego przewoźnika w tym państwie. Pomoc publiczna w wysokości 3,4 mld euro ma zostać przekazana do KLM-u w ramach ratowania linii przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. Ryanair sprzeciwia się wysokości wsparcia finansowego, która jest jest równoznaczna z przekazaniem 200 euro przez każdego obywatela Holandii dla linii lotniczej.


- Wzywamy Komisję Europejską do zablokowania wsparcia dla KLM, które jeszcze bardziej ograniczy konkurencję i możliwości wyboru dla konsumentów na rynku holenderskim i francuskim. Każdy holenderski mężczyzna, kobieta, czy dziecko za dotację w wysokości 200 euro mógłby kupić 5 lotów z Ryanair zamiast płacić za nieudolność grupy Air France-KLM - powiedział Michael O’Leary, pełniący obowiązki prezesa Grupy Ryanair.

Niedawno Irlandzka linia zaskarżyła do Komisji Europejskiej proponowaną pomoc publiczną w wysokości nawet 9 mld euro dla Lufthansy.


Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_96576 2020-06-30 23:29   
gość_96576 - Profil gość_96576
gość_c8e42: KE nie będzie miała w ogóle pracy z jakimikolwiek skargami (bo chyba raczej nie można tu mówić o pozwach, to nie sąd) na pomoc dla linii narodowych/tradycyjnych, bo ta pomoc zostanie przez nią bezproblemowo zaakceptowana, bez względu na sposób jej przekazania i wielkość. Mentalność polskiego biznesmena, który majątku dorabiał się na łóżku polowym na bazarku każe oczywiście mielić ozorem o jakimś wolnym rynku, o którym nie ma większego pojęcia i rozumie go tylko w kategoriach XIX-wiecznego kapitalizmu. Lotnictwo jest tylko jednym z rodzajów transportu, tak jak kolej czy komunikacja autobusowa. Dotowanie kolei czy autobusow jest czymś naturalnym, wręcz niektórym marzy się darmowa (aby na pewno? Nie ma darmowych lunchy) komunikacja miejska. Ale jest jeden problem, taka dotowana komunikacja regularnie obsługuje wiele połączeń, które wcale na siebie nie zarabiają, ale są ważne dla gospodarki i ludności. Latanie samolotem to nie tylko wyjazdy gastarbeiterów, to nie tylko wyjazdy na wakacje, to nie tylko loty dla przyjemności. A z takich lotów chcą żyć ci, którzy wycierają sobie gęby sloganami o wolnym rynku, zmieniając swoje rozkłady lotów kilkanaście razy w roku, bo po miesiącu latania się odwidziało.
A za co ty kochasz latające PKSy? Za to, ze tez dostają pieniądze publiczne tylko pod stołem? Czy zrobili ci już az taka wodę z mózgu, ze wierzysz, ze 89 zł za lot w jedna strona to uczciwa cena?
MOL ma teraz duzy problem. Pomijając kwestie tego na ilu klientów w ogóle może liczyć, bo wbrew pozorom wiele osób przestraszyło się latania i podróży za granice, to ma drugi problem - wszystkie kraje maja gospodarczy problem, nagle pieniądze publiczne zaczely się kurczyć, wiec skonczy się dopłacanie do bydłowozów Ryana. No i okaże się, ze nie za 9, nie za 39, ani nie za 89 zł, tylko sporo drożej. A i tak nie wiadomo czy będzie za co utrzymywać dalej armie samolotów, które będą stały nieużywane i niszczały. Wtedy z dużymi oczami zobaczysz, ze owo tanie latanie było tylko bajka, która ci opowiadano, a ty biedaku w nią uwierzyłeś.
gość_4ace7 2020-06-30 22:55   
gość_4ace7 - Profil gość_4ace7
Skoro Ryan zyje z dotacji i jak widac swietnie na tym wychodzi, to co stoi na przeszkodzie, by inne linie tez zaczely zarabiac na dotacjach, zamiast o nie zebrac nic nie robiac tylko narzekajac ze komus sie chce?
gość_0c50b 2020-06-30 19:00   
gość_0c50b - Profil gość_0c50b
ten krzykacz MOL moze sobie protestowac.
nikt sie tym typem na szczescie nie przejmuje.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama