×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Astana powraca na trasy międzynarodowe


20 czerwca br. Air Astana rozpocznie międzynarodowe operacje lotnicze z lotnisk w Ałmaty, Atyrau i Nur-Sułtan.


Już za dwa dni Air Astana wznowi międzynarodowe połączenia z trzech kazachskich miast Ałmaty, Nur-Sułtan i Arytau. Na początek maszyny Air Astany polecą do Gruzji, Korei Południowej i Turcji. Rejsy będą uruchamiane w okresie od 20 czerwca do 1 lipca br. Najszybciej, bo już 20 czerwca br. ruszą trasy Ałmaty-Antalya, Nur-Sułtan-Stambuł. Dzień później samoloty kazachskiej linii zawitają na połączeniach Ałmaty-Stambuł i Nur-Sułtan-Antalya. Z kolei 23 czerwca powrócą rejsy z Atyrau do Stambułu, a 1 lipca z Ałmaty do Tbilisi i Seulu.


Przez cały czerwiec Air Astana wykonuje również loty repatriacyjne pomiędzy Ałmaty i Seulem. Ponadto 3 lipca br. linia zaoferuję całkowicie nową trasę z Ałmaty do Batumi na wybrzeżu Morza Czarnego w Gruzji. Loty międzynarodowe będą obsługiwane głównie przez samoloty Airbus A320 i A321 oraz embraery E190-E2. Wcześniej, bo 1 maja br. Air Astana wznowiła loty pomiędzy Ałmaty a stolicą Kazachstanu Nur-Sultan, a nieco później poszerzyła ofertę połączeń krajowych. 

Pasażerowie przybywający do Kazachstanu z Gruzji i Korei Południowej będą musieli wypełnić kwestionariusz zdrowotny i zostaną poddani kontroli temperatury ciała. Z kolei podróżni z Turcji, będą dodatkowo zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia o przeprowadzeniu testu na obecność COVID-19 albo jego wykonanie w ciągu 48 godz. od chwili przybycia. Pasażerom podróżującym za granicę zaleca się sprawdzanie wymagań zdrowotnych w krajach docelowych. 


Air Astana, narodowy przewoźnik Kazachstanu, został założony pod koniec 2001 r. i rozpoczął działalność 15 maja 2002 r. Flota Air Astana składa się z samolotów z rodziny Airbus A320, w tym A320neo i A321neo, maszyn Boeing B767 i B757 oraz embraerów E190 i E190-E2. Air Astana została pierwszym przewoźnikiem ze Wspólnoty Niepodległych Państw i Europy Wschodniej, który otrzymał 4-gwiazdkową ocenę Skytrax podczas uroczystości World Airline Awards 2012, a także został w tym samym roku uznany za najlepszą linię lotniczą w Azji Środkowej i Indiach. Oba te osiągnięcia powtórzono przez siedem lat z rzędu. Air Astana jest spółką joint venture pomiędzy kazachskim funduszem rozwoju Samruk-Kazyna oraz BAE Systems posiadającymi odpowiednio 51 i 49 proc. udziałów w firmie.

Fot.: Materiały prasowe

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie