Zakaz lotów do Wlk. Brytanii, Szwecji i Portugalii przedłużony

16 czerwca 2020 22:31
25 komentarzy
Dnia 17 czerwca w Polsce miał zostać wznowiony międzynarodowy ruch lotniczy wewnątrz Europy. We wtorek (16.06) weszło w życie rozporządzenie wykluczające z tego pozwolenia loty do Wielkiej Brytanii (i Irlandii Północnej), Szwecji oraz Portugalii.
Reklama

W dniu 15 marca br. wraz z rozwijającą się na świecie pandemią koronawirusa w Polsce wprowadzony został zakaz wykonywania regularnych połączeń pasażerskich. Od tego dnia w kraju dozwolone były tylko operacje cargo, czarterowe oraz general aviation. Po ponad dwu miesięcznej przerwie lotów rząd zniósł ograniczenia dotyczące krajowych podróży lotniczych, który zostały dozwolone od 1 czerwca.


Następnym etap wznawiania ruchu lotniczego w Polsce miało być zezwolenie na wykonywanie połączeń międzynarodowych wewnątrz Europy. W ubiegłą środę polski rząd poinformował, że wraz z 17 czerwca wznowione zostaną loty na lotniska położone na terytorium państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Unii Europejskiej. Zaledwie cztery godziny przed wejściem w życie pozwolenia Rada Ministrów wykluczyła z tego rozporządzenia Wielką Brytanię, Irlandię Północną, Szwecję oraz Portugalię. Oznacza to, że do tych państw nie polecimy od 17 czerwca.

Zakaz wykonywania połączeń pasażerskich do wspomnianych krajów kończy się dnia 30 czerwca 2020 roku.


Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_bc5a8 2020-06-18 17:26   
gość_bc5a8 - Profil gość_bc5a8
@lmajchrowski Bardzo wielu obywateli (nie dotyczy wyłącznie Polski) jest przekonanych, że nie płaci podatków i myśli, że to dobrze jak się wydrukuje więcej pieniędzy.
Żyjemy w świecie, który nam pokazuje jak demokracja zdegenerowała ekonomię.
lmajchrowski 2020-06-18 17:05   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
Czy obywatele nie widza ze wszystkie te obiecane pieniądze przez rządzących pochodzą i ich kieszeni. Nie jesteśmy Norwegia żeby sprzedawać gaz i ropę aby później rozdać te pieniądze. Mieszkam w USA i widzę co powoduje rozdawnictwo pieniędzy przykład mieliśmy 2 tygodnie wcześniej.
gość_abf0a 2020-06-17 20:14   
gość_abf0a - Profil gość_abf0a
W taki oto sposób marzyciel DUDA przegrał drugą kadencję, przez swoich towarzyszy z grupy mafijnej jaką tworzą.
Ludzie ci tego Duda nie wybaczą a wybory niebawem...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy