SAS w czerwcu poleci z Gdańska

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 czerwca 2020 08:30
SAS przywróci pierwszą trasę z Polski. Od 21 czerwca br. samoloty skandynawskiego przewoźnika będą obsługiwały połączenia z Gdańska do Kopenhagi.
Reklama
Między lotniskiem im. L. Wałęsy a duńską stolicą loty będą wykonywane 6 razy w tygodniu (codziennie oprócz sobót). Rotacja będzie wykonywana w godzinach popołudniowych: wyloty z Kopenhagi przewidziano ok. godz. 12:30, a powroty - ok. 15:00. Rozkłady nieznacznie różnią się w zależności od dnia. Co ciekawe, od 29 czerwca pojawia się w systemie rezerwacyjnym SAS-u drugi rejs w ciągu doby na polskie Pomorze, który będzie wykonywany z nocowaniem na gdańskim lotnisku.

W kontekście podróży polskich obywateli do Danii trzeba jednak przywołać informacje opublikowane na polskich stronach rządowych. Wynika z nich, że kraj ten utrzymuje zamknięcie granic do 31 sierpnia br. dla osób przybywających w celach turystycznych. Wjazd możliwy jest tylko w ściśle uzasadnionych przypadkach (np. dla współmałżonka lub dziecka obywatela duńskiego, posiadacza stałego lub legalnego pobytu w Danii w celu prowadzenia działalności gospodarczej itp.).

- W Danii obowiązuje powszechne wezwanie do odbycia kwarantanny skierowane do osób powracających z zagranicy. W praktyce pracodawcy w Danii oraz szkoły duńskie często zobowiązują pracowników i uczniów do odbycia kwarantanny w przypadku powrotu z zagranicy - czytamy w oficjalnym komunikacie polskiej jednostki konsularnej.

Dla obywateli duńskich przybywających do naszego kraju nie obowiązują żadne obostrzenia.


SAS przygotowuje się do wznowienia także innych połączeń międzynarodowych. Oznacza to, że w powietrze wzbije się 30 maszyn linii (obecnie do obsługi siatki oddelegowanych jest 15 samolotów). Od 15 czerwca obsługiwane będą rejsy z Kopenhagi do Brukseli, Düsseldorfu, Mediolanu-Malpensy, Monachium, Połągi, Rejkiawiku, Stuttgartu, Trondheim, Wilna i na Wyspy Owcze. Ze Sztokholmu-Arlandy wznowione zostaną loty do Aten, Palma de Mallorca, Östersund i Visby.

Pod koniec bieżącego miesiąca, z chwilą wznowienia lotów do Gdańska, z Kopenhagi będzie można polecieć także do Aten, Frankfurtu, Malagi, Nicei i Splitu. Z Oslo pojawi się trasa do Splitu, a ze Sztokholmu-Arlandy do Nicei i Salonik.

Póki co nie jest jasne, kiedy przywrócone zostaną połączenia z innych polskich miast do Kopenhagi. Z systemu rezerwacyjnego wynika, że rejsy z Poznania, Warszawy, Wrocławia i Szczecina mają rozpocząć się od 16 lub 17 sierpnia br. Może się to jednak zmienić. Wiele wskazuje z kolei to, że trasa z Lotniska Chopina do Sztokholmu-Arlandy nie ruszy w tym sezonie w ogóle. Pierwotnie przewoźnik zakładał, że zostanie ona zainaugurowana 1 maja br.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy