×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air France i KLM wznawiają loty do Polski. Na razie bez Wrocławia


Linie Air France i KLM planują wznowienie rejsów z Polski. Już w czerwcu obaj przewoźnicy polecą z Warszawy. Francuska linia nie zrezygnowała także z inauguracji rejsów między Krakowem a Paryżem CDG, która przewidziana jest na początek lipca br.


Air France loty między francuską a polską stolicą przywróci już 17 czerwca. W pierwszym etapie realizowane będzie 6 rejsów tygodniowo. Stopniowo ich liczba będzie rosła i już w sierpniu dostępnych będzie 11 rotacji. Przewoźnik nie zrezygnował także z połączenia Krakowa z Paryżem CDG, której start wyznaczony na koniec marca nie odbył się z powodu wybuchu pandemii. Trasa wystartuje 3 lipca br. i będzie obsługiwana najpierw 2 razy w tygodniu, a od 27 lipca - codziennie.

W założeniu Air France stopniowo będzie rozwijał swoją siatkę połączeń. W czerwcu w ofercie będzie 20 proc. założonych miejsc, przy 80 proc. kierunków dostępnych przed pandemią. W lipcu oferowanie zwiększy się do ok. 35 proc., a w sierpniu - do czterdziestu.

Wraz ze znoszeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, Air France stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W pierwszej kolejności linia wznawia ruch lotniczy wewnątrz kraju, między swoimi regionami zamorskimi (Korsyka, Martynika, Reunion), a także na większości tras w Europie. Będą dostępne również loty wakacyjne do Włoch, Portugalii, Hiszpanii, czy Grecji. Stopniowo są też odmrażane dalsze loty międzykontynentalne. Na razie pasażerowie mają do dyspozycji kilka miast w Ameryce Północnej, Azji i na Karaibach, są to między innymi Bombaj, Delhi, Dubaj, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Mexico City, Montreal, Rio de Janeiro, São Paulo, Hong Kong, Osaka, Seul, Singapur, czy Tokio. Na części z tras loty są nadal dedykowane przewozowi cargo. Letni rozkład lotów przewoźnik realizuje wykorzystując 106 z floty liczącej 224 samolotów. 


Także 17 czerwca br. wznowione zostanie połączenie między Warszawą a Amsterdamem obsługiwane przez KLM. Przewoźnik wróci do Krakowa 29 czerwca i do Gdańska 3 lipca. Łącznie w okresie wakacyjnym dostępne będą 73 punkty w Europie i 51 na innych kontynentach. Większość tras dalekodystansowych dedykowanych jest jednak wciąż ruchowi cargo. 

Wielką niewiadomą pozostaje wznowienie rejsów grupy Air France-KLM do Wrocławia. Póki co połączenia z Dolnego Śląska do Paryża i Amsterdamu są dostępne w systemach rezerwacyjnych, jednak przewoźnicy nie chcą zadeklarować, czy na pewno zostaną wznowione. Zależy to oczywiście od sytuacji epidemiologicznej i zainteresowania ze strony podróżnych.

Wszystkie rejsy będą realizowane w reżimie sanitarnym. Obowiązywać mają obostrzenia dotyczące wstępu do terminali lotniskowych, na pokładach serwis zostanie ograniczony, a pasażerowie będą musieli nosić maseczki przez cały rejs. Przed wylotem będzie mierzona temperatura ciała. Osoby, które przekroczą 38 st. Celsjusza, nie zostaną wpuszczone na pokład. Zasady te obowiązywać mają przynajmniej do 31 sierpnia 2020 r. z możliwością wydłużenia okresu. 

Przewoźnicy zaznaczają, że mimo stopniowej stabilizacji sytuacji związanej z pandemią, reaktywacja ruchu lotniczego nie jest w pełni przewidywalna i może podlegać zmianom. Poszczególne loty mogą zostać w ostatniej chwili anulowane z powodu niskiego popytu lub nowych ograniczeń wprowadzonych przez poszczególne kraje. Pasażerowie są proszeni są w związku z tym o uważne monitorowanie aktualizacji na stronie linii oraz dokładne sprawdzanie bieżących formalności związanych z wjazdem i pobytem w kraju przeznaczenia i tranzytu.

fot. mat. prasowegość_3da34 - Profil
gość_3da34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie