Air France i KLM wznawiają loty do Polski. Na razie bez Wrocławia

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 czerwca 2020 08:01
8 komentarzy
Linie Air France i KLM planują wznowienie rejsów z Polski. Już w czerwcu obaj przewoźnicy polecą z Warszawy. Francuska linia nie zrezygnowała także z inauguracji rejsów między Krakowem a Paryżem CDG, która przewidziana jest na początek lipca br.
Reklama

Air France loty między francuską a polską stolicą przywróci już 17 czerwca. W pierwszym etapie realizowane będzie 6 rejsów tygodniowo. Stopniowo ich liczba będzie rosła i już w sierpniu dostępnych będzie 11 rotacji. Przewoźnik nie zrezygnował także z połączenia Krakowa z Paryżem CDG, której start wyznaczony na koniec marca nie odbył się z powodu wybuchu pandemii. Trasa wystartuje 3 lipca br. i będzie obsługiwana najpierw 2 razy w tygodniu, a od 27 lipca - codziennie.

W założeniu Air France stopniowo będzie rozwijał swoją siatkę połączeń. W czerwcu w ofercie będzie 20 proc. założonych miejsc, przy 80 proc. kierunków dostępnych przed pandemią. W lipcu oferowanie zwiększy się do ok. 35 proc., a w sierpniu - do czterdziestu.

Wraz ze znoszeniem restrykcji dotyczących lotów pasażerskich, Air France stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W pierwszej kolejności linia wznawia ruch lotniczy wewnątrz kraju, między swoimi regionami zamorskimi (Korsyka, Martynika, Reunion), a także na większości tras w Europie. Będą dostępne również loty wakacyjne do Włoch, Portugalii, Hiszpanii, czy Grecji. Stopniowo są też odmrażane dalsze loty międzykontynentalne. Na razie pasażerowie mają do dyspozycji kilka miast w Ameryce Północnej, Azji i na Karaibach, są to między innymi Bombaj, Delhi, Dubaj, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Mexico City, Montreal, Rio de Janeiro, São Paulo, Hong Kong, Osaka, Seul, Singapur, czy Tokio. Na części z tras loty są nadal dedykowane przewozowi cargo. Letni rozkład lotów przewoźnik realizuje wykorzystując 106 z floty liczącej 224 samolotów.


Także 17 czerwca br. wznowione zostanie połączenie między Warszawą a Amsterdamem obsługiwane przez KLM. Przewoźnik wróci do Krakowa 29 czerwca i do Gdańska 3 lipca. Łącznie w okresie wakacyjnym dostępne będą 73 punkty w Europie i 51 na innych kontynentach. Większość tras dalekodystansowych dedykowanych jest jednak wciąż ruchowi cargo.

Wielką niewiadomą pozostaje wznowienie rejsów grupy Air France-KLM do Wrocławia. Póki co połączenia z Dolnego Śląska do Paryża i Amsterdamu są dostępne w systemach rezerwacyjnych, jednak przewoźnicy nie chcą zadeklarować, czy na pewno zostaną wznowione. Zależy to oczywiście od sytuacji epidemiologicznej i zainteresowania ze strony podróżnych.

Wszystkie rejsy będą realizowane w reżimie sanitarnym. Obowiązywać mają obostrzenia dotyczące wstępu do terminali lotniskowych, na pokładach serwis zostanie ograniczony, a pasażerowie będą musieli nosić maseczki przez cały rejs. Przed wylotem będzie mierzona temperatura ciała. Osoby, które przekroczą 38 st. Celsjusza, nie zostaną wpuszczone na pokład. Zasady te obowiązywać mają przynajmniej do 31 sierpnia 2020 r. z możliwością wydłużenia okresu.

Przewoźnicy zaznaczają, że mimo stopniowej stabilizacji sytuacji związanej z pandemią, reaktywacja ruchu lotniczego nie jest w pełni przewidywalna i może podlegać zmianom. Poszczególne loty mogą zostać w ostatniej chwili anulowane z powodu niskiego popytu lub nowych ograniczeń wprowadzonych przez poszczególne kraje. Pasażerowie są proszeni są w związku z tym o uważne monitorowanie aktualizacji na stronie linii oraz dokładne sprawdzanie bieżących formalności związanych z wjazdem i pobytem w kraju przeznaczenia i tranzytu.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0320e 2020-06-17 18:38   
gość_0320e - Profil gość_0320e
gość_6fbfc: Polecam wizytę u psychologa (może nawet psychiatry), póki to się jeszcze bardziej nie rozwinęło.
WROMK 2020-06-17 11:42   
WROMK - Profil WROMK
gość_6fbfc PRZESTAŃ tu wreszcie spamować i trollować pod każdym artykułem o WRO, bo to co wypisujesz nie ma żadnego poziomu merytorycznego i nie jest podparte żadnymi argumentami, a jest to spowodowane najwyraźniej jedynie głupią i chorobliwą zazdrością i złośliwością.
gość_6fbfc 2020-06-17 10:47   
gość_6fbfc - Profil gość_6fbfc
No i super, hiper wiadomosc. Wystarczy jak będą latać z Gdańska Krakowa i Warszawy. I byleby juz nie wrócili do WRO. Wystarczy tego AF czy KLM w Polsce.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama