Otwieramy granice. Polskie niebo zostanie otwarte 16 czerwca.

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
10 czerwca 2020 18:41
10 komentarzy
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś (10.06), że otwarcie polskich granic nastąpi 13 czerwca br., a linie lotnicze będą mogły rozpocząć rejsy międzynarodowe trzy dni później.
Reklama

Po niespełna trzech miesiącach zostaną otwarte polskie granice. W sobotę 13 czerwca br. będziemy mogli podróżować bez kontroli na razie do i z państw Unii Europejskiej. Z kolei od wtorku 16 czerwca br. przewoźnicy lotniczy będą mogli wznowić połączenia międzynarodowe.

Choć w oświadczeniu premiera nie było mowy o zniesieniu wymogu kwarantanny, to likwidację tej uciążliwości dla przybywających do Polski podróżnych potwierdził rzecznik prasowy rządu Piotr Müller w wypowiedzi dla serwisu Onet Podróże. Nakaz kwarantanny zostanie zniesiony zarówno dla obywateli polskich, jak i obcokrajowców.


Co prawda zgodnie z zapowiedzią rejsy międzynarodowe będą mogły ruszyć już za sześć dni, ale jest mało prawdopodobne, żeby wiele linii lotniczych zaczęło swoje operacje właśnie w tym terminie. Z wcześniejszych planów przewoźników wynika, że większość z nich rozpocznie loty dopiero w lipcu. Pierwszym samolotem w rejsie zagranicznym może okazać się maszyna w barwach Wizz Aira, który chce wrócić do latania z Polski już 17 czerwca br.

Z kolei LOT odwołał wszystkie międzynarodowe rejsy do 30 czerwca br. i na razie nie wiadomo, kiedy zdecyduje się je wznowić. Inną niewiadomą jest kwestia ograniczenia rezerwacji pasażerskich do 50 proc. pojemności samolotu, które obowiązuje obecnie na rejsach krajowych. Żadna instytucja rządowa nie potwierdziła, czy taka sama restrykcja będzie miała zastosowanie na trasach międzynarodowych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_704ae 2020-06-15 15:04   
gość_704ae - Profil gość_704ae
Wspaniała wiadomość nie tylko dla pasażerów ale dla całej branży. Powrót do normalności to też szansa na szybkie rozpoczęcie odrabiania strat.
gość_fc9e8 2020-06-14 11:10   
gość_fc9e8 - Profil gość_fc9e8
Problem w tym że Wizzair chce za wszelką cenę polecieć 17 czerwca tylko nikt nie informuje klienta jakie są zasady po przylocie, gdy płacisz żadnego info nie ma dopiero pojawia się po kilku dniach że np do Hiszpanii nie można wlecieć bez ważnego powodu....a możliwości anulowania biletu nie ma ( tzn jest ale koszt przewyższa wartość rezerwacji). Tak działa zarządzenie naszego rządu który nie przeanalizował sytuacji w każdym z krajów tylko hurtem oznajmił że możemy latać do strefy Schengen - nikt się nie pochylił nad przykładami konkretnych krajów ktore mają własne regulacje...
gość_1c4d8 2020-06-13 02:54   
gość_1c4d8 - Profil gość_1c4d8
gość_8bc89: nie jest to prawda. Gdy zakaz lotów obowiązywał do bodaj 12.04 lub 11.04 na trzy dni przed upływem terminu Lot wprowadził do sprzedaży bilety na rejsy od dnia, w którym zakazu miało już nie być. Po czym dwa dni później, gdy rząd ogłosił przedłużenie zakazu musieli te rejsy wycofywać. Osobiście odnoszę wrażenie, ze Lot nie ma żadnych informacji niż te ogłaszane publicznie, a sam rząd działa w totalnym chaosie i co chwila podejmowane są różne decyzje, trochę na takiej zasadzie jak przed Wielkanocą było ze wstępem do lasów.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama