Najtańszy bilet z Austrii za co najmniej 40 euro

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
10 czerwca 2020 10:00
19 komentarzy
Rząd austriacki chce uczynić lotnictwo bardziej zrównoważonym. Podjęto środki, aby to osiągnąć. Jeden z nich dotyczy przede wszystkim tanich linii lotniczych.
Reklama
Rząd austriacki pod przewodnictwem kanclerza federalnego Sebastiana Kurza nie tylko zapowiedział w poniedziałek (8.06) pakiet ratunkowy dla Austrian Airlines w wysokości 600 mln euro. Przedstawił on również trzy środki, które mają uczynić lotnictwo bardziej ekologicznym i społecznym. Obejmują one natychmiastowe wprowadzenie reformy opłat za bilety lotnicze.

Zamiast dotychczasowych 3,50 euro na loty krótkodystansowe, 7,50 euro na loty średniodystansowe i 17,50 euro na loty długodystansowe, obecnie jest to standard w wysokości 12 euro. Zdecydowano jednak o wprowadzeniu podwyższonej opłaty w wysokości 30 euro za loty poniżej 350 km. Dotyczy to na przykład połączenia Wiedeń-Graz. Ponadto zmieniona zostanie ustawa o opłatach lotniskowych. W przyszłości podstawę dla wysokości opłat stanowić będą emisje i hałas.

Trzeci środek jest najbardziej rozbudowany: w przyszłości nie będzie już dostępnych tanich biletów w Austrii.

- To czyni nas pionierami w Europie - powiedziała Leonore Gewessler, minister środowiska na konferencji prasowej.


Minister wyjaśniła, co oznacza klauzula antydumpingowa:

- Koniec z biletami poniżej przewidzianych prawem opłat i należności. Oznacza to, na przykład, że nie będzie więcej biletów poniżej 40 euro - powiedziała Gewessler.

Uniemożliwiłoby to liniom lotniczym osiąganie zysków kosztem ochrony klimatu i pracowników.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_8b80a 2020-06-12 13:20   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@gość_a0177

Myślę, że Wizz bardzo mocno posługuje się "prawdą alternatywną" w swoich sprawozdaniach twierdząc, że nie zarabia na bagażu tylko na usługach dodatkowych. Bo te "usługi dodatkowe" to pakiety zawierające bagaż. Ale to nie oznacza prania brudnych pieniędzy!

A bilety po kilka euro są integralną częścią modelu LCC, który zakłada zarabianie na połączonych przychodach z biletów, za bagaż, za usługi dodatkowe, za reklamy od samorządów/państw i organizacji turystycznych. I jeszcze stanowią zachętę do stosowania niskich opłat lotniskowych i dają szansę na walkę z podatkami lotniczymi, bo ludzie chcą tanich biletów.

Ja tu widzę wielu zwolenników biletów po Europie za 3 000 zł i w "promocji" po 1 500 zł...

@gość_2c43c

To się chyba zakończy rozbudową bazy Ryana w Bratysławie. I bardzo dobrze. Problem możemy mieć w Polsce bo rząd może chcieć wprowadzić minimalną cenę by budować WIELKI LOT i JESZCZE WIĘKSZY CPK.
gość_2c43c 2020-06-11 22:36   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gość_f9091 Laudę to zajechały właśnie związki, zupełnie przypadkiem w większości sterowane przez pracowników AA, które potem wyciąga łapę po publiczną kasę.
@gość_a0177 dobrze, że jasno określiłeś, że nie masz bladego pojęcia o tej branży, bo to "że dużo podróżujesz i masz firmę" naprawdę nie znaczy nic. Nie masz pojęcia o jej specyfice, więc twoje wymysły i fantazje są właśnie wymysłami i fantazjami, a mity o biletach za 20E są tylko kolejnymi mitami. jest garstka takich biletów na 189+ samolot, czyli miejsce za ca 400E pokrywa te kilka za 20. to chyba nietrudne do zrozumienia takiemu tytanowi biznesu?
@gość_ebf46 oh pan elitarny, pewnie bilet nie taniej jak 1000 euro, zakaz wstępu w obuwiu sportowym i tylko pod krawatem. przy okazji zakazać dyskontów spożywczych, ubera i Flixbusów! że też nie jesteś jeszcze ceo jakieś linii legacy?
gość_ebf46 2020-06-11 14:03   
gość_ebf46 - Profil gość_ebf46
Brawo dla Austrii! Dziki biznes w lotnictwie powinien być ukrocony. Przy okazji nie kazdego angielskiego pijaka bedzie stac na weekend w Polsce. Normalni turysci i mieszkańcy Krakowa, Gdańska i innych miast tylko na tym zyskają.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy