Emirates: A380 z Premium Economy gotowe do odbioru

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
10 czerwca 2020 09:20
8 komentarzy
Nowa, zapowiadana od dawna klasa podróży od linii Emirates została już zainstalowana w przynajmniej jednym airbusie A380 czekającym na odbiór – poinformowano we wtorek (9.06).
Reklama
Emirates po raz pierwszy wykazał chęć wdrożenia nowej klasy podróży w maju 2018 r. Wiadomość została wówczas podana przez prezesa linii lotniczej. Przed obecnym światowym kryzysem w lotnictwie zapowiadano, że kabina klasy ekonomicznej premium linii Emirates zadebiutuje w grudniu 2020 r. Do tej pory nie potwierdzono oficjalnie jak może wyglądać nowy produkt od Emirates.

W ubiegłym miesiącu Emirates zdementował jakoby planowano całkowitą rezygnację z super jumbo i zapewniono, że flota A380 odgrywa ważną rolę w rozwoju spółki. Przewoźnik planuje pełne wykorzystanie wszystkich swoich samolotów latem 2022 r., w oparciu o perspektywy ożywienia w transporcie lotniczym, które potrwa do dwóch lat. Na ten rok wciąż planowany jest odbiór pozostałych ośmiu A380. Wiemy, że co najmniej jeden z tych samolotów ma zamontowaną na swoim pokładzie kabinę nowej klasy ekonomicznej premium.


Dotychczas nie poznaliśmy wielu szczegółów na temat nowego produktu. Tim Clark, prezes Emirates tłumaczył, że przy wdrażaniu nowej klasy podróży należy osiągnąć równowagę – musi być ona na tyle dobra, aby przyciągnąć pasażerów latających dotychczas w klasie ekonomicznej, jednocześnie nie może być zbyt luksusowa. Mogłoby to grozić odciągnięciem pasażerów z kabiny klasy biznesowej.

Początkowo nowość od Emirates miała zadebiutować na pokładzie boeingów 777X. Jednak w związku z problemami z silnikiem GE9X i usterką drzwi luku bagażowego, samoloty zostaną dostarczone z opóźnieniem. Firma HAECO ujawniła szczegóły swojego nowego produktu klasy ekonomicznej premium, który najprawdopodobniej trafi do linii z Dubaju. Według producenta ma to być rewolucyjny standard nowej kabiny pozycjonującej pomiędzy klasą ekonomiczną premium a biznesem.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_07ab4 2020-06-12 09:16   
gość_07ab4 - Profil gość_07ab4
Ja bym jeszcze A380 w Emirates nie skreślał i nie nazywał ich zakładnikiem. Rzeczywiście minusem jest tak duża ich liczba i brak elastyczności we flocie - 777 jest tylko trochę mniejszy. Niemniej Emirates z centralną lokalizacją Dubaju jako hub ma szansę obronić te samoloty dużo łatwiej niż reszta.
marqoos_pl 2020-06-10 19:49   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Super. To jest coś, czego w Emirates bardzo brakowało. Wielu klientów decydowało się (gdy nie chcieli płacić za business) na inne linie, bo mogli sobie na to pozwolić w nieco lepszym komforcie. Gdy tylko ceny będą zrównoważone (a w przypadku EK często tak jest), to będzie to duży sukces.
adam1987 2020-06-10 17:36   
adam1987 - Profil adam1987
Z jednej strony wiadomo, że ciężko zapełnić a380, że drogi i w ogóle, ale pasażerowie go uwielbiają. Wystarczy przypomnieć co się działo jak przyleciał do nas "wieeeelki samolot" w wersji cargo. Jeśli już mało kto będzie nim latał, to część osób lecąc do Tajlandii czy innego Bali chętnie kupi bilety od linii, która lata takim kolosem. Wszystkie te prysznice, bary, itp. to też fajne bajery dla latających w wyższych klasach rezerwacyjnych. Wiadomo, że to atrakcja dla rzadziej latających, ale to nadal ogromny rynek, a czymś się trzeba wyróżnić od konkurencji w dobie równania do ryanaira
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy