×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates: A380 z Premium Economy gotowe do odbioru


Nowa, zapowiadana od dawna klasa podróży od linii Emirates została już zainstalowana w przynajmniej jednym airbusie A380 czekającym na odbiór – poinformowano we wtorek (9.06).


Emirates po raz pierwszy wykazał chęć wdrożenia nowej klasy podróży w maju 2018 r. Wiadomość została wówczas podana przez prezesa linii lotniczej. Przed obecnym światowym kryzysem w lotnictwie zapowiadano, że kabina klasy ekonomicznej premium linii Emirates zadebiutuje w grudniu 2020 r. Do tej pory nie potwierdzono oficjalnie jak może wyglądać nowy produkt od Emirates. 

W ubiegłym miesiącu Emirates zdementował jakoby planowano całkowitą rezygnację z super jumbo i zapewniono, że flota A380 odgrywa ważną rolę w rozwoju spółki. Przewoźnik planuje pełne wykorzystanie wszystkich swoich samolotów latem 2022 r., w oparciu o perspektywy ożywienia w transporcie lotniczym, które potrwa do dwóch lat. Na ten rok wciąż planowany jest odbiór pozostałych ośmiu A380. Wiemy, że co najmniej jeden z tych samolotów ma zamontowaną na swoim pokładzie kabinę nowej klasy ekonomicznej premium.  


Dotychczas nie poznaliśmy wielu szczegółów na temat nowego produktu. Tim Clark, prezes Emirates tłumaczył, że przy wdrażaniu nowej klasy podróży należy osiągnąć równowagę – musi być ona na tyle dobra, aby przyciągnąć pasażerów latających dotychczas w klasie ekonomicznej, jednocześnie nie może być zbyt luksusowa. Mogłoby to grozić odciągnięciem pasażerów z kabiny klasy biznesowej.

Początkowo nowość od Emirates miała zadebiutować na pokładzie boeingów 777X. Jednak w związku z problemami z silnikiem GE9X i usterką drzwi luku bagażowego, samoloty zostaną dostarczone z opóźnieniem. Firma HAECO ujawniła szczegóły swojego nowego produktu klasy ekonomicznej premium, który najprawdopodobniej trafi do linii z Dubaju. Według producenta ma to być rewolucyjny standard nowej kabiny pozycjonującej pomiędzy klasą ekonomiczną premium a biznesem.

Fot.: materiały prasowegość_c0bdb - Profil
gość_c0bdb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie