600 milionów euro dla Austriana

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 czerwca 2020 09:46
1 komentarz
Austriacki rząd federalny, Lufthansa oraz Austrian Airlines porozumieli się w kwestii zasad przydzielenia przewoźnikowi pakietu ratunkowego o wartości 600 milionów euro.
Reklama

Celem pomocy ma być zrównoważone i długofalowe wsparcie dla Wiednia jako portu przesiadkowego oferującego połączenia lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej, jak również rejsy długodystansowe. Wsparcie rządu wyniesie 150 milionów euro tytułem pokrycia strat związanych z pandemią koronawirusa. 150 milionów z własnego kapitału wniesie Lufthansa. Pozostałe 300 milionów to pożyczki bankowe, których termin spłaty upływa w 2026 roku.


Warunkiem austriackiego rządu było złożenie przez przewoźnika długoterminowych, wiążących zobowiązań dotyczących przestrzegania ścisłych wymogów ekologicznych na porcie przesiadkowym w Wiedniu. Wdrożenie w życie pakietu pomocowego uzależnione jest od otrzymania rządowego wsparcia finansowego przez Lufthansę oraz zaakceptowania ostatecznego kształtu pakietu przez władze spółki oraz Komisję Europejską.

- Jestem pełen ulgi i wdzięczności, gdyż wspólnie sprawiliśmy, że samoloty Austrian Airlines ponownie mogą wzbić się w powietrze. Po niemal trzech miesiącach uziemienia, Austrian Airlines jest gotowe do startu i powoli będzie poszerzać zakres oferowanych operacji lotniczych zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi dotyczącymi podróży. Z niecierpliwością czekamy, by ponownie powitać pasażerów na naszych pokładach - powiedział Alexis von Hoensbroech, CEO Austrian Airlines.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2c43c 2020-06-10 22:00   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
szczyt bezczelności, zajechać Laudę pod płaszczykiem opieki związków, a teraz wyciągać łapę po kasę. taki to właśnie "porządek".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama