Grecja się pomyliła. Pyrzowice nie są na czarnej liście

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 czerwca 2020 14:38
5 komentarzy
Grecja się pomyliła, umieszczając lotnisko Pyrzowice na czarnej liście. Zarząd portu prostuje tę informację.
Reklama

Zarząd lotnisk wysłał pismo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, gdyż Grecy nakazują podróżnym z Katowic, po przylocie do tego kraju kwarantannę. Powołują się na EASA, która dotyczy dezynfekcji samolotów i jest sugestią, a nie nakazem.

O sprawie pisaliśmy w artykule "EASA ostrzega przed podróżami ze Śląska".

"Greckie Ministerstwo Turystyki, niezgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotnicze, objęło podróżnych przylatujących z Katowice Airport obowiązkiem kwarantanny, co w praktyce wyłącza Grecję z siatki połączeń pyrzowickiego lotniska. Agencja wyraźnie podkreśla, że lista lotniska z regionów o zwiększonej transmisji koronawirusa, na którą powoływali się Grecy podejmując decyzję, nie może być podstawą do wprowadzania zakazu lotów z portów znajdujących się na liście, czy też obowiązku kwarantanny dla podróżnych, którzy z nich przybywają" - przekonują przedstawiciele Katowice Airport.

- Tworząc listę EASA miała na celu tylko i wyłącznie zarekomendowanie liniom lotniczym, że po zakończeniu rejsy z portu znajdującego się w wykazie, powinni przeprowadzić dezynfekcję samolotu. Ponadto na wyposażeniu załogi powinien znajdować się jeden uniwersalny zestaw ochronny na wypadek gdyby u pasażera wystąpiło podejrzenie koronawirusa - komentuje Piotr Adamczyk, PR manager Katowice Airport w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim.

Katowickie lotnisko zwróciło się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego z prośbą o interwencję u jego greckiego odpowiednika, której celem ma być zmiana dyskryminującej Katowice Airport decyzji i umożliwienie przewoźnikom lotów z Pyrzowic na greckie lotniska. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA wdrożyło w Katowice Airport wszystkie zalecenia międzynarodowych i krajowych władz lotniczych, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_f3c22 2020-06-13 11:20   
gość_f3c22 - Profil gość_f3c22
Teraz są na czerwonej :D ...Województwo śląskie zostało uznane przez Czechy, jako obszar o „wysokim zagrożeniu epidemicznym”. Oznacza to, że 15 czerwca do Czech wjadą wszyscy mieszkańcy Polski, za wyjątkiem Śląska...
gość_40aff 2020-06-07 09:42   
gość_40aff - Profil gość_40aff
Co tu prostować.. Rząd grecki takie wytyczne wprowadził bo Pyrzowice są na liście podwyższonego ryzyka, dużo zakażeń w regionie. I tak pewnie KRK przejmie czartery na jakiś czas.
gość_a0177 2020-06-07 09:37   
gość_a0177 - Profil gość_a0177
Chyba jednak Grecja nie pomylila sie ! Patrzac na dzenne przyrosty z regionu Katowic to oczywistym jest takie podejscie Grekow.
Szkoda ze Polska nie radzi sobie z Covid. Poza gadanina rzadzacych to ja tu widze strategie na poziomie podstawowki. Wesela tak, koscioly tak, kopalnie pracuja na calego ... , a granice zamkniete do 30 czerwca. . Obawiam sie ze to ego naszych rzadzocych jest pod publike by ciemnyp lud lykal hasla jak to radzimy sobie i jak to MY bedziemy decydowac gdzie bedziemy latac warunkowujac to sytuacja w UE ktora oczywiscie duzo gorzej radzi sobie.
Wyglada to jednak tak ze to te zle nieradzace kraje sa w duzo lepszej sytuacji i patrzac na nasze statystyki beda odgradzac sie od Polski.
Szkoda ze debile nami rzadza, a lu
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama