Lufthansa: Strata 1,2 mld euro w I kwartale

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 czerwca 2020 12:50
4 komentarze
Lufthansa Group ogłosiła dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2020 roku. Ograniczenia w podróżowaniu wprowadzone na całym świecie ze względu na pandemię koronawirusa w znacznym stopniu wpłynęły wyniki grupy w tym okresie.
Reklama

Grupa Lufthansa kończy pierwszy kwartał z skorygowanym wynikiem EBITw wysokości minus 1,2 mld euro. Koszty stałe zgodnie z planem zostały zredukowane o jedną trzecią.

- W ostatnich miesiącach światowy ruch lotniczy został niemal całkowicie wstrzymany. Miało to bezprecedensowy wpływ na nasze wyniki w pierwszym kwartale. Zapotrzebowanie na podróże lotnicze będzie rosnąć bardzo powoli. By temu przeciwdziałać, musimy zastosować nowe, daleko idące kroki restrukturyzacyjne - powiedział Carsten Spohr, przewodniczący Rady Wykonawczej Deutsche Lufthansa AG.

W sumie w pierwszym kwartale 2020 r. z liniami należącymi do Lufthansa Group w podróż udało się 21,8 miliona pasażerów, o 26,1 proc. mniej niż w ubiegłym roku.

Zdolność przewozowe wzrosną z 3 procent pierwotnego planowania w maju br. do 40 procent we wrześniu.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że Lufthansa otrzyma 9 mld euro rządowego wsparcia.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
WROMK 2020-06-05 12:33   
WROMK - Profil WROMK
adam1987 Dla mnie sukces by był jakby latali przynajmniej raz dziennie do FRA i MUC, a nie tylko do jednego z tych, od lipca. Wiadomo, że nikt nie żąda przywrócenia pełnego rozkładu, ale brak MUC jest przykrą niespodzianką, zwłaszcza, że to połączenie funkcjonowało od co najmniej kilkunastu lat i było/jest/będzie niezwykle ważne.
adam1987 2020-06-05 12:17   
adam1987 - Profil adam1987
@WROMK widać różne definicje porażki mamy. Pomyślałem sobie, że sukces, bo jednak w lipcu LH będzie latać z Wrocławia. Wydawało się, że tylko Kraków i Warszawa będzie, a reszta może od jesieni.
WROMK 2020-06-05 10:40   
WROMK - Profil WROMK
LH zawiesza do października loty z WRO i POZ do MUC. FRA ma wrócić do obu lotnisk od lipca raz dziennie. Czyli będzie to zaledwie 14% oferowania z WRO przed pandemią w te wakacje (1 lot zamiast 7 dziennie). Tak przynajmniej jest od wczoraj w systemie. Porażka, a to chyba dopiero początek.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama