Grupa Lufthansa przywraca pięć tras z Polski

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
29 maja 2020 12:20
16 komentarzy
Lufthansa Group znacznie rozszerza rozkład lotów na czerwiec. W Polsce zaoferuje rejsy z Warszawy do Monachium, Frankfurtu i Wiednia, oraz z Krakowa do Dusseldorfu i Frankfurtu.
Reklama

− Ponad 2 000 połączeń tygodniowo z ponad 130 lotniskami na całym świecie
− Austrian Airlines, Brussels Airlines i Air Dolomiti wznowią operacje lotnicze
− 29 cotygodniowych połączeń z Polski
− Lufthansa zaoferuje pasażerom 12 cotygodniowych połączeń z Warszawy do Monachium, oraz 7 rejsów pomiędzy Krakowem a Frankfurtem
− Eurowings uruchomi 2 cotygodniowe połączenia między Dusseldorfem a Krakowem, a Austrian Airlines zaproponuje pasażerom 3 cotygodniowe połączenia z Warszawy do Wiednia

W drugiej połowie czerwca Lufthansa zaoferuje pasażerom możliwość podróży z Warszawy do Monachium w ramach 12 cotygodniowych rejsów. Zaplanowano też 7 połączeń w tygodniu pomiędzy Krakowem a Frankfurtem. Pasażerowie będą mogli również udać się w podróż do Dusseldorfu dzięki 2 cotygodniowym rejsom oferowanym przez należącą do Lufthansa Group linię Eurowings. Z Austrian Airlines pasażerowie z Polski mogą udać się w podróż z Warszawy do Wiednia w ramach 3 cotygodniowych połączeń. Oznacza to w sumie 29 cotygodniowych rejsów z Polski. Będą one częścią nowego rozkładu, który wraz z końcem czerwca pozwoli pasażerom Lufthansa Group udać się w podróż do kolejnych 130 miast, w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu połączeń repatriacyjnych, który zakończy się 31 maja.


Szczegóły dotyczące połączeń Lufthansa Group z Polski pomiędzy 15 a 30 czerwca 2020 r.:
  • Kraków - Frankfurt (Lufthansa) (7/tydzień)
  • Kraków - Dusseldorf (Eurowings) (2/tydzień)
  • Warszawa - Frankfurt (Lufthansa) (12/tydzień)
  • Warszawa - Monachium (Lufthansa) (5/tydzień)
  • Warszawa -Wiedeń (Austrian) (3/tydzień)
- Wznawiając część operacji w czerwcu Lufthansa Group ponownie włącza Polskę do naszej globalnej siatki połączeń. To istotny wkład w przywrócenie funkcjonowania przemysłu i wymiany handlowej, jak również sektora turystycznego - dwóch elementów istotnych dla polskiej gospodarki. Pasażerowie chcą i mogą ponownie podróżować, zarówno na wakacje, jak i w celach biznesowych- powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Linie należące do Lufthansa Group znacznie rozszerzą usługi lotnicze w drugiej połowie czerwca w porównaniu z poprzednimi tygodniami. Podobnie jak w pierwszej połowie miesiąca, nacisk zostanie położony na letnie kierunki turystyczne. Celem jest udostępnienie jak największej liczby destynacji dla turystów i osób podróżujących służbowo, a tym samym rozszerzenie skierowanej do nich europejskiej i międzykontynentalnej siatki rejsów.


Od 15 czerwca sama Lufthansa wznowi około 20 niemieckich i europejskich połączeń z Frankfurtu i aż 34 z Monachium, uzupełniając w ten sposób sukcesywnie rozwijaną od kilku tygodni siatkę rejsów. Wśród nich znajdą się atrakcyjne miejsca urlopowe jak Dubrownik, Faro, Wenecja, Ibiza i Malaga, dostępne z Frankfurtu. Ponadto z Monachium pasażerowie mogą udać się w podróż do Porto, Splitu, na Cypr, do Biarritz i Agadiru oraz wielu innych miast docelowych. Co więcej, tygodniowa liczba już istniejących i popularnych połączeń, w kierunkach takich jak Majorka czy Sylt, zostanie zwiększona. W efekcie w czerwcu tygodniowa liczba rejsów Lufthansy z portów we Frankfurcie i Monachium wzrośnie z około 500 do prawie 900 połączeń.

Linie lotnicze należące do Lufthansa Group reagują w ten sposób na rosnące zainteresowanie klientów połączeniami lotniczymi oraz stopniowego łagodzenia ograniczeń w podróży i zasad wjazdu do różnych krajów. Dotyczy to między innymi planowanego przez niemiecki rząd zniesienia zaleceń i ograniczeń w podróżowaniu do ponad 31 europejskich krajów. Przy 2000 połączeniach tygodniowo do ponad 130 destynacji na całym świecie, oferta rejsów dla wszystkich podróżujących z Lufthansa Group zostanie znacznie rozszerzona ze skutkiem natychmiastowym, z zastrzeżeniem ewentualnych ograniczeń w podróżowaniu (czyli w wypadku, gdy w kraju, w którym położony jest docelowy port lotniczy, obostrzenia nadal obowiązują). Dodatkowe połączenia w drugiej połowie czerwca zostały wprowadzone do systemów 28 maja, a tym samym stały się możliwe do rezerwacji.

Ponadto w rozkładzie Lufthansa Group ponownie dostępne są 34 połączenia długodystansowe. W sumie linie lotnicze należące do Grupy zaproponują około 112 połączeń tygodniowo do miast położonych poza Europą. Dodatkowe kierunki rejsów długodystansowych oferowanych przez Lufthansę z Frankfurtu to Kair (Egipt), Pekin i Szanghaj (Chiny) oraz San Jose (Kostaryka).

Dodatkowe kierunki rejsów długodystansowych oferowanych przez Lufthansę z Monachium to San Francisco (USA), Delhi (Indie), Montreal (Kanada) i Seul (Korea Południowa).


Rozkłady rejsów linii lotniczych należących do Lufthansa Group są ściśle skoordynowane, co umożliwia stworzenie stabilnej siatki połączeń między europejskimi i międzykontynentalnymi destynacjami za pośrednictwem portów przesiadkowych.

15 czerwca 2020 r., po prawie 90 dniach przerwy, linie Austrian Airlines wznowią regularne operacje lotnicze. Z zastrzeżeniem oficjalnych ograniczeń, w ciągu pierwszych dwóch tygodni od ponownego uruchomienia przewoźnik zaoferuje połączenia do 37 portów lotniczych.

SWISS planuje zwiększyć liczbę połączeń do Włoch, a w drugiej połowie miesiąca wznowi połączenia z Zurychu do Brindisi, Florencji, Neapolu, Palermo i Rzymu oraz innych miast docelowych. Z Genewy pasażerowie SWISS ponownie będą mogli udać się w podróż między innymi do Faro i Nicei. SWISS nadal będzie obsługiwać około dziesięciu cotygodniowych połączeń długodystansowych.

W czerwcu także Eurowings znacznie rozszerzy swój rozkład połączeń, dodając do niego 40 nowych europejskich destynacji. Do końca czerwca flota zostanie podwojona do 20 samolotów Airbus. Rozszerzenie rozkładu rejsów dotyczy między innymi połączeń z najpopularniejszymi słonecznymi wyspami Europy - Majorką, Syltem i Heringsdorfem, a także z wakacyjnymi destynacjami, takimi jak Grecja czy Chorwacja.


Brussels Airlines wznowią operacje lotnicze i zaproponują pasażerom siatkę 59 połączeń w okresie od 15 czerwca do sierpnia.

Zgodnie z przepisami dotyczącymi wjazdu na terytorium poszczególnych krajów, w nadchodzących tygodniach Edelweiss będzie stale rozszerzać swoją ofertę połączeń. Do końca czerwca planowana jest realizacja 171 połączeń do 36 miejscowości wakacyjnych. Zakłada się również wznowienie regularnych rejsów długodystansowych.

Air Dolomiti zapowiedziały już wznowienie operacji lotniczych oraz nowe połączenia krajowe. Należący do Lufthansa Group przewoźnik od 5 czerwca rozpocznie pierwsze rejsy z Florencji do Katanii i Palermo, a od 19 czerwca do Bari i Cagliari.

Planując podróż pasażerowie powinni pamiętać o regulacjach dotyczących przyjazdu i kwarantanny w miejscu docelowym. Mogą się również spodziewać dodatkowych obostrzeń związanych z troską o bezpieczeństwo i higienę, na przykład dłuższego czasu oczekiwania do punktów kontroli na lotnisku. Do odwołania ograniczone są także usługi cateringowe świadczone na pokładzie. Ponadto, podczas całej podróży pasażerów obowiązuje noszenie masek zakrywających nos i usta.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
aguirre 2020-07-14 01:24   
aguirre - Profil aguirre
gość_49cfc - ale nie generujemy tylu lotów do naszego kraju, co nasz bogaty sąsiad. Poza tym chciałem zwrócić uwagę na absurdalność wpisu gościa_a83c7
gość_49cfc 2020-06-02 22:39   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
aguirre: nasze państwo tez na lotach nie oszczędza, wystarczy przed popołudniowa fala wylotów krajowych spróbować wejść do Elite lounge, sami posłowie, ministrowie i urzędnicy wysokiego szczebla. Oczywiście wszyscy w najdroższych taryfach i wszyscy ze statusem senatora, który wylatują bez problemu.
gość_00546 2020-06-02 21:42   
gość_00546 - Profil gość_00546
Dodając moje trzy grosze jak LOT może odebrać pasażerów LH i innym liniom z Europy Zachodniej to sądzę że musi latać z lotniska do którego będzie dojazd pociągiem do 60 min dla jak największej ilości ludzi. Tak, tak, tak, znowu piszę o CPK między Warszawą i Śląskiem przy CMK bo wtedy zaplecze ludzi dla CPK jest dwa razy większe. W dodatku na trasach do 4500 NM powinny latać Airbusy A321XLR żeby było jak największe wypełnienie i jak najwięcej połączeń P2P i to nie tylko do największych miast świata. Wiele połączeń przy użyciu B787 jest nie ekonomiczne a przy użyciu A321XLR da się je utrzymać. CPK z dojazdem do 60 min przyciągnie również pasażerów ze Śląska bo do Balic autobusem i kolejką jest około 2 godziny a do Pyrzowic około godziny tylko że ilość regularnych połączeń jest znikoma. Nawet część pasażerów z Krakowa też pojedzie na to bliższe CPK bo w Baranowie to będzie dla Warszawy i Łodzi i o odebraniu pasażerów LH z południa Polski LOT może zapomnieć a co za tym idzie jego rozwój i CPK bierze w łeb.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy