×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czech Airlines poleci do Londynu–Heathrow


CSA ponownie włączy do swojej siatki połączeń Londyn. Tym razem, po 10 latach przerwy, czeski narodowy przewoźnik zacznie latać na lotnisko Heathrow. Loty mają zostać uruchomione już w przyszłym miesiącu.


Czech Airlines (CSA) zapowiedział uruchomienie nowej trasy na główne londyńskie lotnisko Heathrow – donosi portal Airways.cz. Loty mają rozpocząć się 25 czerwca 2020 r. i być obsługiwane codziennie. Do obsługi połączeń najprawdopodobniej będzie wykorzystywany samolot Boeing 737-800, na pokładzie którego znajdują się miejsca dla 184 pasażerów, w tym 10 w klasie biznes. 

Otwarcie lotów na najbardziej ruchliwe lotnisko w Europie będzie możliwe dzięki slotom posiadanym przez Smartwings, który w 2018 r., jeszcze jako Travel Service, przejął 98 proc. udziałów w Czech Airlines. 


CSA zakończyła regularne loty do Londynu pod koniec sezonu letniego 2010. W ramach poszukiwania oszczędności i restrukturyzacji, przewoźnik całkowicie wycofał się z Wielkiej Brytanii, a sloty na największym europejskim lotnisku zostały sprzedane British Airways za 400 mln koron (ok. 65,9 mln złotych). Oprócz Heathrow, Czech w przeszłości latał także na lotnisko Stansted, jednak obsługa tej trasy została zakończona w 2007 r., ze względu na silną konkurencję ze strony tanich linii lotniczych. 

Sprzedaż biletów na nową do Wielkiej Brytanii jeszcze się nie rozpoczęła. Przewoźnik zaznacza, że połączenia zostaną uruchomione, jeśli pozwolą na to warunki epidemiologiczne w Zjednoczonym Królestwie.  

Fot.: materiały prasowegość_d8db4 - Profil
gość_d8db4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie