RN Lufthansy odroczyła akceptację warunków pakietu stabilizacyjnego

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 maja 2020 11:06
Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG odroczyła decyzję w sprawie akceptacji warunków pakietu stabilizacyjnego zaproponowanego przez należący do niemieckiego rządu federalnego Funduszu Stabilizacji Gospodarczej.
Reklama

Rada Nadzorcza zapoznała się z obecnymi warunkami wskazanymi przez Komisję Europejską. W jej ocenie doprowadzą one do osłabienia funkcji portu przesiadkowego na lotniskach we Frankfurcie oraz Monachium. Dlatego dogłębnej analizy wymagają potencjalne skutki ekonomiczne dla spółki, w tym ich wpływ na planowaną spłatę środków stabilizacyjnych, jak również możliwe scenariusze alternatywne.


26 maja Fundusz Stabilizacji Gospodarczej niemieckiego rządu wyraził zgodę na wdrożenie planu stabilizacyjnego dla Lufthansy, w kształcie zaaprobowanym przez zarząd linii. Przewiduje on przyznanie przewoźnikowi środków stabilizacyjnych oraz pożyczek w wysokości do 9 mld euro, dostarczonych przez WSF oraz państwowy bank KfW, przy udziale banków prywatnych.

Rada Nadzorcza nie była w stanie zatwierdzić pakietu stabilizacyjnego zgodnie z obecnymi warunkami UE. Niemniej jednak, w ocenie Rady, środki stabilizacyjne Funduszu Stabilizacji Gospodarczej są jedyną realną alternatywą niezbędną dla utrzymania wypłacalności.

Deutsche Lufthansa AG tymczasowo nie zwoła Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu wdrożenia środków stabilizacyjnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama