×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


RN Lufthansy odroczyła akceptację warunków pakietu stabilizacyjnego


Rada Nadzorcza Deutsche Lufthansa AG odroczyła decyzję w sprawie akceptacji warunków pakietu stabilizacyjnego zaproponowanego przez należący do niemieckiego rządu federalnego Funduszu Stabilizacji Gospodarczej.


Rada Nadzorcza zapoznała się z obecnymi warunkami wskazanymi przez Komisję Europejską. W jej ocenie doprowadzą one do osłabienia funkcji portu przesiadkowego na lotniskach we Frankfurcie oraz Monachium. Dlatego dogłębnej analizy wymagają potencjalne skutki ekonomiczne dla spółki, w tym ich wpływ na planowaną spłatę środków stabilizacyjnych, jak również możliwe scenariusze alternatywne.


26 maja Fundusz Stabilizacji Gospodarczej niemieckiego rządu wyraził zgodę na wdrożenie planu stabilizacyjnego dla Lufthansy, w kształcie zaaprobowanym przez zarząd linii. Przewiduje on przyznanie przewoźnikowi środków stabilizacyjnych oraz pożyczek w wysokości do 9 mld euro, dostarczonych przez WSF oraz państwowy bank KfW, przy udziale banków prywatnych.

Rada Nadzorcza nie była w stanie zatwierdzić pakietu stabilizacyjnego zgodnie z obecnymi warunkami UE. Niemniej jednak, w ocenie Rady, środki stabilizacyjne Funduszu Stabilizacji Gospodarczej są jedyną realną alternatywą niezbędną dla utrzymania wypłacalności.

Deutsche Lufthansa AG tymczasowo nie zwoła Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu wdrożenia środków stabilizacyjnych.gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie