×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing zwolni 6770 pracowników w USA


Ze względu na niski popyt w wyniku pandemii COVID-19, amerykański Boeing zdecydował się zwolnić 6770 pracowników w USA.


W kwietniu br. Boeing przeprowadził dobrowolne zwolnienia w ramach działań mających na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu pandemii na branżę lotniczą. Dyrektor generalny Boeinga Dave Calhoun poinformował pracowników, że konieczne będzie zmniejszenie zatrudnienia o 10 proc. Redukcja ta przyjęła formę dobrowolnych i przymusowych zwolnień. Decyzja zapadła po tym jak popyt na samoloty zmniejszył się o 15 proc., a zwolnienia dotyczą około 16 tys. z łącznej liczby 160 tys. pracowników Boeinga.

Boeing w pierwszym kwartale br. ujawnił ogromną stratę w wysokości około 1,7 mld dolarów z podstawowej działalności operacyjnej i zmniejszył zatrudnienie jak i produkcję samolotów, zwłaszcza dreamlinera 787 i boeinga 777. 


Calhoun stwierdził, że pandemia COVID-19 ma niszczący wpływ na przemysł lotniczy, co oznacza "głęboką redukcję liczby komercyjnych odrzutowców, których będą potrzebować klienci w ciągu najbliższych kilku lat, co z kolei oznacza mniej miejsc pracy w firmie.

Zwrócił również uwagę, że przed branżą turystyczną stoi wiele wyzwań, chociaż trudno jest przewidzieć przyszłość branży, Boeing będzie musiał nadal dokonywać cięć i wdrażać działania mające na celu obniżenie kosztów.

W liście do pracowników napisał: "Po ogłoszeniu redukcji zatrudnienia w ubiegłym miesiącu, zakończyliśmy nasz program dobrowolnych zwolnień. Teraz doszliśmy do niefortunnego momentu, w którym musieliśmy rozpocząć przymusowe zwolnienia. Powiadamiamy pierwszych 6770 członków naszej amerykańskiej drużyny o naszej decyzji jeszcze w tym tygodniu."gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie