×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS wraca w czerwcu na trasy europejskie i do USA


Skandynawskie linie lotnicze SAS planują od początku czerwca zwiększenie liczby lotów i powrót na niektóre z tras zawieszonych kilkanaście tygodni temu z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.


Przewoźnik wstrzymał zdecydowaną większość swoich lotów w połowie marca br. oferując od tego momentu bez zmian zaledwie kilka połączeń między krajami skandynawskimi oraz loty krajowe w Norwegii. W związku z kryzysem na rynku wywołanym pandemią SAS zapowiedział również sporą redukcję etatów obejmującą łącznie 5 tys. pracowników. 

Obecnie linia przedstawiła plan stopniowego powrotu na rynek połączeń krajowych, europejskich i transatlantyckich. Od 1 czerwca br. SAS przywróci loty na trasach wewnętrznych w Danii i Szwecji, na których zostały one wcześniej zawieszone. Dotyczy to m.in. rejsów ze Sztokholmu do Ängelholm, Kalmaru, Malmo i Skellefteå. W drugim tygodniu czerwca przewoźnik zamierza też wznowić loty między Kopenhagą a Bergen i Stavanger oraz z tego ostatniego do Aberdeen. Na nowo w rozkładzie pojawią się ponadto połączenia między Szwecją i Finlandią oraz z Norwegii i Danii do Holandii. Dzięki poszerzeniu operacji krajowych i europejskich skandynawska linia chce podwoić liczbę wykorzystywanych na co dzień maszyn z 15 do 30. 


Od 10 czerwca br. SAS powraca z kolei na trasy transatlantyckie. Jako pierwsze realizowane będą rejsy z Kopenhagi do Chicago i Nowego Jorku. Ich częstotliwość będzie jednak na razie ograniczona zaledwie do dwóch rotacji tygodniowo. 

Tempo dalszego rozwoju siatki połączeń SAS jest silnie uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Europie i USA, a przede wszystkim od zniesienia obowiązujących dziś restrykcji wjazdowych. Norwegia co najmniej do 20 lipca nie będzie przyjmowała cudzoziemców z wyjątkiem mieszkańców Danii, Szwecji, Islandii i Finlandii. Ciągle obowiązują też daleko idące ograniczenia dla podróży do Stanów Zjednoczonych i krajów azjatyckich, do których przed pandemią latał SAS. Jeszcze w czerwcu spodziewane jest zniesienie ograniczeń wjazdowych do Danii. 

Fot. SAS

gość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie