SAS wraca w czerwcu na trasy europejskie i do USA

Marek Stus - Profil Marek Stus
28 maja 2020 09:30
Skandynawskie linie lotnicze SAS planują od początku czerwca zwiększenie liczby lotów i powrót na niektóre z tras zawieszonych kilkanaście tygodni temu z powodu wybuchu pandemii koronawirusa.
Reklama
Przewoźnik wstrzymał zdecydowaną większość swoich lotów w połowie marca br. oferując od tego momentu bez zmian zaledwie kilka połączeń między krajami skandynawskimi oraz loty krajowe w Norwegii. W związku z kryzysem na rynku wywołanym pandemią SAS zapowiedział również sporą redukcję etatów obejmującą łącznie 5 tys. pracowników.

Obecnie linia przedstawiła plan stopniowego powrotu na rynek połączeń krajowych, europejskich i transatlantyckich. Od 1 czerwca br. SAS przywróci loty na trasach wewnętrznych w Danii i Szwecji, na których zostały one wcześniej zawieszone. Dotyczy to m.in. rejsów ze Sztokholmu do Ängelholm, Kalmaru, Malmo i Skellefteå. W drugim tygodniu czerwca przewoźnik zamierza też wznowić loty między Kopenhagą a Bergen i Stavanger oraz z tego ostatniego do Aberdeen. Na nowo w rozkładzie pojawią się ponadto połączenia między Szwecją i Finlandią oraz z Norwegii i Danii do Holandii. Dzięki poszerzeniu operacji krajowych i europejskich skandynawska linia chce podwoić liczbę wykorzystywanych na co dzień maszyn z 15 do 30.


Od 10 czerwca br. SAS powraca z kolei na trasy transatlantyckie. Jako pierwsze realizowane będą rejsy z Kopenhagi do Chicago i Nowego Jorku. Ich częstotliwość będzie jednak na razie ograniczona zaledwie do dwóch rotacji tygodniowo.

Tempo dalszego rozwoju siatki połączeń SAS jest silnie uzależnione od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w Europie i USA, a przede wszystkim od zniesienia obowiązujących dziś restrykcji wjazdowych. Norwegia co najmniej do 20 lipca nie będzie przyjmowała cudzoziemców z wyjątkiem mieszkańców Danii, Szwecji, Islandii i Finlandii. Ciągle obowiązują też daleko idące ograniczenia dla podróży do Stanów Zjednoczonych i krajów azjatyckich, do których przed pandemią latał SAS. Jeszcze w czerwcu spodziewane jest zniesienie ograniczeń wjazdowych do Danii.

Fot. SAS


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy