×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair sprzeciwia się pomocy publicznej dla Lufthansy


Irlandzki tani przewoźnik lotniczy potępił wsparcie finansowe od niemieckiego rządu w wysokości 9 mld euro dla Lufthansy i zamierza się od niego odwołać.


Ryanair uważa, że zatwierdzone środki wraz ze wcześniej ogłoszonym wsparciem pensji dla pracowników linii  pozwolą Lufthansie na nieuczciwe wzmocnienie pozycji na europejskim rynku. 

- Lufthansa jest uzależniona od pomocy państwa. Ilekroć pojawia się kryzys, pierwszym odruchem Lufthansy jest schowanie ręki do kieszeni niemieckiego rządu. Podczas gdy większość innych linii lotniczych w UE może przetrwać dzięki programom wsparcia płac (za co jesteśmy bardzo wdzięczni), Lufthansa twierdzi, że potrzebuje kolejnych 9 mld euro z niemieckiego rządu, 1 mld euro z szwajcarskiego rządu, 800 mln euro z austriackiego rządu i 500 mln euro od belgijskiego rządu, który potyka się po Europie, pochłaniając jak najwięcej pomocy publicznej, jaką może zebrać - skomentował Michael O’Leary, dyrektor generalny grupy Ryanair.


Irlandzka spółka zamierza "odwołać się od tego najnowszego przykładu bezprawnej pomocy państwa dla Lufthansy, która w znacznym stopniu zakłóci konkurencję". Ryanair podkreśla, że przewoźnicy, którzy otrzymają mniejszą pomoc państwową mogą być na przegranej pozycji konkurencyjnej wobec Lufthansy.

Niemiecka linia ma zostać dokapitalizowana tak, by państwo w zamian za wsparcie w wysokości 9 mld euro uzyskało 20 proc. udziałów. Na tę chwilę Komisja Europejska nie podjęła decyzji odnośnie pomocy publicznej dla Lufthansy.


Fot. mat. prasowegość_d99a3 - Profil
gość_d99a3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie