×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Eurowings redukuje 300 etatów i swoją flotę


Lufthansa redukuje 300 etatów w administracji w swojej taniej linii Eurowings. Flota przewoźnika w nadchodzącym roku znacznie się skurczy.


Eurowings z powodu kryzysu planuje likwidacje co trzeciego miejsca pracy w administracji. 

Obecnie zatrudniamy 1000 osób w administracji i planujemy zwolnienie 300 z nich - powiedział Jens Bischof, prezes Eurowings.  Łącznie spółka-córka Lufthansy zatrudnia około 4000 osób. Przewoźnik jest w trakcie negocjacji z przedstawicielami związków zawodowych.

Bischof nie wspomniał o żadnych zwolnieniach dotyczących redukcji zatrudnienia wśród personelu latającego. 


Flota Eurowings znacznie się skurczy. - W 2021 r. prawdopodobnie będziemy latali 90 samolotami zamiast 139, które latały w 2019 r. - powiedział Bischof.

Wczoraj Fundusz Stabilizacji Gospodarczej niemieckiego rządu wyraził zgodę na wdrożenie planu stabilizacyjnego dla Lufthansy, w kształcie zaaprobowanym przez zarząd linii. Przewiduje on przyznanie przewoźnikowi środków stabilizacyjnych oraz pożyczek w wysokości do 9 mld euro, dostarczonych przez WSF oraz państwowy bank KfW, przy udziale banków prywatnych.

gość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie