Powstanie Air Astana Cargo

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
26 maja 2020 10:00
1 komentarz
Kazachstański przewoźnik Air Astana stworzy oddział w ramach swojej działalności, który skupi się na wyłącznie na operacjach cargo. W skład jego początkowej floty mają wejść trzy boeingi 767-300ER.
Reklama

Air Astana, z uwagi na rosnący na świecie popyt na przewozy cargo, zdecydowała się na rozszerzenie działalności związanej z frachtem lotniczym. Samoloty zostaną pozyskane z obecnej floty przewoźnika i dostosowane do przewozu towarów. Pierwszy z nich rozpocznie operacje we wtorek (26.05) w częściowym układzie cargo. Drugi zasili flotę w lipcu i będzie całkowicie przerobiony na wersję zdatną do przewozu frachtu lotniczego. Data dostosowania trzeciej maszyny nie została na ten moment ujawniona.

W obliczach pandemii koronawirusa wiele linii lotniczych na całym świecie postanowiło tymczasowo zmodyfikować swoje samoloty pasażerskie tak, aby były one w stanie przewozić cargo. Kazachstański przewoźnik informuje, że zmiana ta będzie stała i jest ona spójna z nową wizją firmy.

- Będziemy w stanie znacznie zwiększyć wolumen przewożonych towarów i zaoferować naszym klientom bardziej elastyczne warunki transportu cargo. - skomentowała Zhanna Shayakhmetova, dyrektor działu cargo.

Modernizacja i dostosowanie floty Air Astana obejmuje również stopniowe wycofywanie wiekowych boeingów 757 oraz zastępowanie maszyn od amerykańskiego producenta na trasach dalekodystansowych przez airbusy A321LR.

Fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

gość_13540 2020-05-28 08:14   
gość_13540 - Profil gość_13540
Miałem okazję lecieć Air Astana. Wszystko super - nowy samolot, profesjonalna załoga. LOT może się od nich uczyć.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy