Changi w Singapurze otworzy się na pasażerów transferowych

Filip Kubicki - Profil Filip Kubicki
25 maja 2020 11:35
Port lotniczy Changi w Singapurze od 2 czerwca br. stopniowo zezwoli na przesiadki.
Reklama

Dotychczas jedynie osoby lecące docelowo z lub do Singapuru mogły skorzystać z portu lotniczego. Każdy z obcokrajowców był zobowiązany do posiadania odpowiednich pozwoleń związanych z wykonywanym przez siebie zawodem lub musiał korzystać z lotu repatriacyjnego. Bez właściwych dokumentów nie byli uprawnieni do jakiejkolwiek podróży.

Pasażerowie transferowi są bardzo ważni dla lotniska Changi oraz głównego przewoźnika w porcie lotniczym, linii Singapore Airlines. Podróżujący w tranzycie odpowiadają za ponad 30 proc. obsłużonych osób każdego roku na lotnisku.


- Jest to część strategii Singapuru polegającej na stopniowym wznowieniu transportu lotniczego w celu zaspokojenia potrzeb naszej gospodarki i naszych obywateli przy jednoczesnym zapewnieniu wystarczających środków bezpieczeństwa w podróży
- mówi przedstawiciel Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Singapurze (CAAS).

W ostatnim czasie informowaliśmy, że z uwagi na pandemię korona wirusa zarząd lotniska Changi podjął decyzję, aby zamknąć Terminal 2 na okres 18 miesięcy. Singapore Airlines będą w najbliższej przyszłości operować wyłącznie z Terminalu 3.

Fot. mat. prasowe

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama