Trzy etapy przywracanie lotów

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
23 maja 2020 13:31
18 komentarzy
Przywracanie pasażerskich połączeń lotniczych będzie się odbywało w trzech etapach: od 1 czerwca loty krajowe, potem trasy europejskie i na koniec międzykontynentalne, ale tylko tam, gdzie sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą - zapowiedział Marcin Horała, wiceminister infrastruktury
Reklama

- Z dużym optymizmem wkraczaliśmy w rok 2020, że te wyniki będą jeszcze lepsze. Niestety, nasze plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Wstrzymaliśmy rejsy lotnicze, w tej chwili nie mamy w Polsce lotów pasażerskich, po to, żeby zatrzymać rozwój epidemii. Ale na szczęście etap rozwoju pandemii pozwala nam na myślenie o przywróceniu lotów. Odbędzie się to w kilku fazach - powiedział Horała.

Od 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT polecą m.in. z Warszawy do Gdańska, Krakowa i Poznania.

- W kolejnych fazach - których jeszcze teraz terminów nie przesądzamy, bo będzie to zależało od rozwoju sytuacji epidemiologicznej - będziemy te loty rozszerzać. W drugiej fazie, na te kraje europejskie, które również opanowały sytuację epidemiczną, w których sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce. Później, w kolejnych etapach, w miarę jak na całym świecie będzie opanowywana epidemia - będziemy mogli wszystkie połączenia przywracać - zapowiedział.


Horała poinformował też o wprowadzeniu obowiązkowego pozostawienia pustych miejsc w samolocie.

- Będą one wprowadzone na polskich lotniskach, tak aby zapewnić pełne bezpieczeństwo transportu lotniczego. To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach - część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane. Będzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, żeby nie były wpuszczone na pokład samolotu, żeby nie było ryzyka zarażeń - wymieniał Horała.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_ee219 2020-06-05 15:07   
gość_ee219 - Profil gość_ee219
Takie pozytywne wiadomości były bardzo potrzebne.
Stopniowe przywracanie lotów to powrót do normalności.
I szanse na odrobienie choć w części strat.
gość_8b80a 2020-05-29 09:22   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
@WROMK

To rozwiązanie dla LOT-u: bilety dla biznesu i administracji po 2000 - 3000 zł i brak konkurencji ze strony tanich linii.

Oni mają pomysł na lotnictwo taki, żeby było tak jak było. A ludzie nich jeżdżą na Zachód autobusami po 20 godzin. Mogą się lekko zdziwić jak niskie koszty będzie miał 119 miejscowy A321neo Wizza...
adam7691 2020-05-29 09:17   
adam7691 - Profil adam7691
1. Niestety, ale opinie o wzroście zachorowań i bazowaniu tylko na liczbach wskazuje na totalny brak umiejętności interpretacji danych u większości piszących.
2. Wolne miejsca, ja bym się tym nie przejmował, podaje się, że muszą być wolne miejsca więc bilety droższe i wniosek na dopłatę, a tak naprawdę bardzo często wolne miejsca są wynikiem braku chętnych na ich zajęcie.
3. Moje prywatne zdanie jest takie, że zostawianie nawet 2/3 wolnych miejsc nic nie da. Samolot to niestety puszka z działającą klimatyzacją, która rozniesie wszystko. Filtry niewiele tu pomogą. Maseczki to ściema, mierzenie temperatury termometrem dotykowym jest fikcją. Taki termometr w większości przypadków mierzy temperaturę skóry, a nie temperature organizmu, No chyba, że ktoś ma 40 stopni, wówczas szybko następuje wyrównanie, ale wówczas pomiar jest zbyteczny.
4. Informacja dla wszystkich płaczących z powodu braku możliwości lotu. Polska to bardzo piękny kraj. Można to wykorzystać na jego zwiedzanie własnym samochodem. A jeżeli ktoś nie ma samochodu, to zostają inne lądowe środki transportu, ile było tych tzw. zarażeń w pociągach i autobusach (myślę o ostatnich tygodniach).
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama