×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Turkish Airlines przedłuża zawieszenie lotów


Turkish Airlines ogłosił w środę (21.05), że po raz kolejny zdecydował się na przedłużenie zawieszenia lotów. Z powodu światowej pandemii koronawirusa, większość lotów tureckiego przewoźnika nie odbywa się od 24 marca 2020 r.


Linie ogłosiły, że loty wrócą o kolejny tydzień później niż pierwotnie planowano. 4 czerwca 2020 r. Turkish Airlines wznowi loty krajowe, natomiast połączenia międzynarodowe zostały przesunięte na 10 czerwca.

Wcześniej loty krajowe i międzynarodowe miały wystartować już 28 maja. Biorąc jednak pod uwagę wciąż nienajlepszą sytuację epidemiologiczną w kraju, turecki rząd zdecydował się odłożyć loty pasażerskie. Do 20 maja 2020 r., Turcja odnotowała ponad 152 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym ok. 4 tys. zgonów.


Dokładny, początkowo mocno ograniczony rozkład lotów Turkish Airlines, będzie znany w najbliższych dniach. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że w czerwcu 2020 r. linia chce polecieć ze Stambułu do m. in. Tokio, Toronto, Pekinu, Szanghaju, Hongkongu, Los Angeles, Nowego Jorku–JFK, Sao Paulo, Singapuru, Bostonu, Delhi i Londynu, a na trasach krajowych także do Ankary, Adany, Antalyi i Izmiru.

Przewoźnik zapewnia, że podjął kroki w celu ograniczenia przenoszenia się koronawirusa na pokładzie swoich samolotów. Załoga ma zostać wyposażona w środki ochrony osobistej i preparaty do dezynfekcji rąk. Samoloty mają być dezynfekowane, razem z takimi przedmiotami jak m. in. sztućce, naczynia, koce, poduszki czy słuchawki. Pasażerowie powinni również spodziewać się kontroli temperatury na lotnisku w Stambule.

Fot.: materiały prasowe, T. Śniedziewskigość_e3686 - Profil
gość_e3686
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie