×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Airways: Personel pokładowy w pełnym kombinezonie ochronnym


W poniedziałek (18.05) katarski przewoźnik poinformował, że wyposaży personel pracujący na pokładach swoich samolotów w pełny ubiór chroniący przed zakażeniem koronawirusem (COVID-19). Także na pasażerów linii znad Zatoki Perskiej nałożone zostaną obostrzenia epidemiologiczne.


Wszyscy członkowie personelu pokładowego pracującego w samolotach Qatar Airways będą zobligowani do noszenia w czasie lotu pełnego sprzętu ochrony osobistej (ang. full-body personal protective equipment, PPE). Przewoźnik chce w ten sposób zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem przez swoich pracowników.

Linie Qatar Airways przez cały okres trwającej pandemii nie zawiesiły swoich lotów całkowicie, latając tam, gdzie uzasadnia to zainteresowanie ze strony pasażerów i jest to możliwe ze względu na brak ograniczeń w lotniczym ruchu cywilnym. Według najświeższych planów, przewoźnik chce do końca czerwca powrócić na 80 ze 165 kierunków obsługiwanych przed pandemią, co wymaga wdrożenia szeregu rozwiązań gwarantujących zdrowie załóg, jak i pasażerów.

Oprócz maski na twarz, załoga będzie także musiała mieć na sobie laboratoryjne okulary ochronne, kombinezon typu hazmat osłaniający całe ciało, a także kilka par jednorazowych rękawiczek. Qatar Airways jest pierwszym przewoźnikiem na świecie, który zapowiedział wprowadzenie takiego rozwiązania na pokłady swoich maszyn. Według linii, dopiero takie wyposażenie ma zapewnić pracownikom dostateczną ochronę.


Nie są to jednak jedyne zmiany, na które napotkamy w samolotach z Kataru. Zamknięte zostaną przestrzenie wspólne, m. in. bary dla pasażerów klas premium, a na pokładzie obowiązywać będzie zakaz zgromadzania się. Zmianie ulegnie także sposób podawania posiłków – każdy z pasażerów otrzyma jednorazowe, zapakowane sztućce, a serwis w klasie biznes nie będzie odbywał się w formie kelnerskiej. W kilku miejscach znajdziemy ponadto środki dezynfekujące przeznaczone dla pasażerów.

Podobnie jak większość innych linii lotniczych, Qatar Airways wprowadzi obowiązek zakrycia ust i nosa przez pasażerów na lotnisku przed, w trakcie lotów, i bezpośrednio po nich. Będzie to wymagane już od 25 maja br.

Fot.: Qatar Airwaysgość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie