Qatar Airways: Personel pokładowy w pełnym kombinezonie ochronnym

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
19 maja 2020 09:07
8 komentarzy
W poniedziałek (18.05) katarski przewoźnik poinformował, że wyposaży personel pracujący na pokładach swoich samolotów w pełny ubiór chroniący przed zakażeniem koronawirusem (COVID-19). Także na pasażerów linii znad Zatoki Perskiej nałożone zostaną obostrzenia epidemiologiczne.
Reklama

Wszyscy członkowie personelu pokładowego pracującego w samolotach Qatar Airways będą zobligowani do noszenia w czasie lotu pełnego sprzętu ochrony osobistej (ang. full-body personal protective equipment, PPE). Przewoźnik chce w ten sposób zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem przez swoich pracowników.

Linie Qatar Airways przez cały okres trwającej pandemii nie zawiesiły swoich lotów całkowicie, latając tam, gdzie uzasadnia to zainteresowanie ze strony pasażerów i jest to możliwe ze względu na brak ograniczeń w lotniczym ruchu cywilnym. Według najświeższych planów, przewoźnik chce do końca czerwca powrócić na 80 ze 165 kierunków obsługiwanych przed pandemią, co wymaga wdrożenia szeregu rozwiązań gwarantujących zdrowie załóg, jak i pasażerów.

Oprócz maski na twarz, załoga będzie także musiała mieć na sobie laboratoryjne okulary ochronne, kombinezon typu hazmat osłaniający całe ciało, a także kilka par jednorazowych rękawiczek. Qatar Airways jest pierwszym przewoźnikiem na świecie, który zapowiedział wprowadzenie takiego rozwiązania na pokłady swoich maszyn. Według linii, dopiero takie wyposażenie ma zapewnić pracownikom dostateczną ochronę.


Nie są to jednak jedyne zmiany, na które napotkamy w samolotach z Kataru. Zamknięte zostaną przestrzenie wspólne, m. in. bary dla pasażerów klas premium, a na pokładzie obowiązywać będzie zakaz zgromadzania się. Zmianie ulegnie także sposób podawania posiłków – każdy z pasażerów otrzyma jednorazowe, zapakowane sztućce, a serwis w klasie biznes nie będzie odbywał się w formie kelnerskiej. W kilku miejscach znajdziemy ponadto środki dezynfekujące przeznaczone dla pasażerów.

Podobnie jak większość innych linii lotniczych, Qatar Airways wprowadzi obowiązek zakrycia ust i nosa przez pasażerów na lotnisku przed, w trakcie lotów, i bezpośrednio po nich. Będzie to wymagane już od 25 maja br.

Fot.: Qatar Airways
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_edf2d 2020-05-22 12:31   
gość_edf2d - Profil gość_edf2d
gość_abd57 - I chyba stąd prewencja w postaci obostrzeń, prawda??? Nigdy nie wiesz z kogo masz przed sobą. Jakby wszystkich brało się za zdrowych to nie byłoby całej szopki przecież. Nie wiem, więc traktuję go potencjalnie jako zakażonego. To jest złoty standard na całym świecie. gość_2c43c - chyba żartujesz, motyw rozprzestrzeniania się wirusa związany jest głównie z lotnictwem. Prześledź sobie gdzie pojawiały się pierwsze potwierdzone, zarażone w Europie osoby, jaka była wtedy ilość połączeń lotniczych z Chinami z tych krajów i poszczególnych miast, ilość podróżnych, którzy przemieścili się Chiny - Europa w np. styczniu i lutym i daty kiedy potem państwa wstrzymywały operacje lotnicze krajowe i międzynarodowe. Niektórzy latali cały czas na pojedynczych trasach, a niektórzy wyczekali bardzo długo, a gdy pandemia była w szczycie lotnictwo w Europie stanęło. Na koniec porównać to do liczby potwierdzonych chorych w poszczególnych państwach z uwzględnieniem poprawki na fakt, że wszędzie są jeszcze bezobjawowi, którzy nie są w ogóle badani. Składa się to w piękną całość. Niestety lotnictwo bardzo pomogło wirusowi i nie możemy tego zaprzeczać. Specyfika wirusa jest taka a nie inna, zanim zorientowano się, że potrafi być groźny zdążył się rozprzestrzenić na cały świat.
gość_2c43c 2020-05-21 09:18   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
jak niesie wieść gminna nie ma potwierdzonego zakażenia w związku z podróżą samolotem, co jest dość interesującym sygnałem. pomijając filtry HEPA i niską wilgotność powietrza to lotnictwo jest uziemione, natomiast autobusy/ busy/ pociągi i promy kursowały i kursują, trochę parodia
gość_abd57 2020-05-20 16:16   
gość_abd57 - Profil gość_abd57
@gość_edf2d Ale podczas lotu nie wiesz czy ktokolwiek jest zainfekowany.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama