Podano datę możliwego otwarcia granic

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
18 maja 2020 12:49
2 komentarze
W niedzielę wieczorem (17.05) Jadwiga Emilewicz, wicepremierka i szefowa resortu rozwoju zapowiedziała, że rozważane są różne scenariusze otwarcia granic. Jednym z możliwych terminów jest 15 czerwca br., kiedy niektóre kraje europejskie zniosą część obostrzeń.
Reklama

- Zakładamy, że jeśli sytuacja będzie rozwijać nie w szybszym tempie, niż ma to do czynienia teraz, po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic - mówi Jadwiga Emilewicz.

Sytuacja jest jednak bardzo intensywnie analizowana pod kątem liczby zakażeń. Rozmowy prowadzone są także na szczeblu międzynarodowym.


- Rozmawiamy o takich wariantach, w których jeżeli kraje graniczące z nami mają opanowaną sytuację epidemiczną, standardy bezpieczeństwa i higieny analogiczne do naszych i są gotowe otworzyć granice w naszą stronę, to zapewne powinniśmy stosować zasady partnerstwa i w podobny sposób traktować naszych sąsiadów - dodała Emilewicz w Polsat News.
Reklama

Ostatnie komentarze

pozpiotr 2020-05-20 11:27   
pozpiotr - Profil pozpiotr
Czy ktoś się orientuje co takiego kryje się pod hasłem : "dokumenty potwierdzające wykonywanie obowiązków zawodowych lub nauki w drugim państwie"?
Chciałbym w końcu wrócić do domu i jeśli to możliwe uniknąć kwarantanny, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji na temat tych dokumentów...
gość_49cfc 2020-05-18 19:28   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Czyli znowu Lufthansa będzie musiała przesunąć termin rozpoczęcia latania do Polski...
Lot już odwołuje połączenia międzynarodowe do połowy czerwca, ciekawe czy za kilka dni odwoła tez krajowki, czy jednak uruchomi je od 1 czerwca.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama