250 osób straci pracę w Ryanairze. Również we Wrocławiu

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
15 maja 2020 13:10
6 komentarzy
Ryanair poinformował o redukcji 250 etatów w biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu poprzez nieprzedłużenie umów z osobami będącymi na okresie próbnym czy kontrakcie terminowym.
Reklama

Część pracowników zrezygnowała sama, część natomiast będzie musiała odejść z uwagi na redukcję stanowisk pracy. 1 czerwca osoby te nie wrócą do biur, gdy te zostaną ponownie otwarte. Powodem jest znaczny spadek ruchu lotniczego Grupy Ryanair w 2020 roku. Ryanair w kwietniu, maju oraz czerwcu wykonuje mniej niż 1 proc. swojego standardowego rozkładu lotów, a w tym tygodniu poinformował o uruchomieniu 40 proc. pierwotnego rozkładu od lipca 2020 roku. W ciągu całego roku Ryanair planuje obsłużyć mniej niż 100 milionów pasażerów, to spadek o ponad 35 proc. w porównaniu do pierwotnego planu 155 milionów pasażerów w bieżącym roku finansowym (1 kwietnia 2020 – 31 marca 2021).

- To bardzo bolesny okres dla Ryanaira, naszych załóg pokładowych oraz pracowników biurowych w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu. Planujemy ponownie otworzyć nasze biura 1 czerwca, nie będziemy jednak potrzebowali tak wielu pracowników w roku, w którym przewieziemy mniej niż 100 milionów pasażerów przy pierwotnych założeniach 155 mln. W biurach w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu przeprowadzimy redukcję etatów, tak, aby dopasować liczbę pracowników do bieżących potrzeb firmy w roku, w którym, z uwagi na epidemię Covid-19, obsłużymy mniej niż 100 milionów pasażerów. Pracownicy, których zwolnienia dotyczą, zostali już o tym fakcie poinformowani i nie wrócą do biur w Dublinie, Londynie, Madrycie oraz Wrocławiu, kiedy zostaną one ponownie otwarte w dniu 1 czerwca - mówi Darrel Hughes, dyrektor Działu Personalnego w Ryanair.

- W dalszym ciągu prowadzimy rozmowy ze związkami zawodowymi pilotów oraz załóg pokładowych w całej Europie, aby sfinalizować redukcję 3000 miejsc pracy oraz 20 proc. obniżkę płac, gdy od lipca zaczniemy wykonywać ok 40% pierwotnie zakładanego rozkładu lotów. Ryanair stoi również w obliczu silnej konkurencji cenowej w całej Europie, gdzie musimy konkurować z flagowymi przewoźnikami lotniczymi, którzy od rządów poszczególnych krajów otrzymali ponad 30 miliardów euro w ramach niezgodnych z prawem dotacji. Dzięki nim te linie lotnicze będą przez wiele lat mogły oferować loty po znacznie zaniżonych cenach poniżej kosztów z uwagi na nielegalną pomoc państwa. Ogłoszenie dotyczące utraty miejsc pracy wśród członków załóg pokładowych oraz redukcji wynagrodzeń zostanie wydane przed końcem maja, w świetle dalszych ograniczeń lotów - dodaje.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_232ca 2020-05-19 17:57   
gość_232ca - Profil gość_232ca
Nareszcie jakieś dobre informacje z Wrocławia
gość_49cfc 2020-05-15 23:38   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Ale jak to? Przecież tak dobrze jest, ze bilety będą po 1 eurocencie...
Oczywiście, ze w państwowym Locie jest gorzej. Ja bym tez wolał wylecieć z Ryana na trawę niż dostawać pół pensji od państwowego...po co się martwić za trzy lata, skoro można już dziś? Mam nadzieje, ze MOL zwolni jeszcze więcej personelu, żeby więcej osób mogło zaznać tej przyjemności.
gość_7dec8 2020-05-15 20:47   
gość_7dec8 - Profil gość_7dec8
Nie no spoko, nie ma jak w Państwowym LOCIE. Najpierw obcięcie wynagrodzeń do 2023 roku, a zaraz po tym wywalenie z pracy a już o samo zatrudnieniu nie wspominając. Przy takich "opiekuńczych" warunkach załogi same się zwolnią. Cóż za majstersztyk, tej wspaniałej narodowej Państwowej linii...
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama