×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Delta wycofuje boeingi B777


Delta Air Lines żegna się z szerokokadłubowymi B777. "Trzy Siódemki" będą latać dla przewoźnika z Atlanty tylko do końca 2020 r.


W ramach upraszczania swojej floty Delta Air Lines zdecydowała o wycofaniu z eksploatacji boeingów B777, donosi portal Le Journal de l'Aviation. Obecnie amerykański przewoźnik posiada 18 takich maszyn. Wcześniej Delta zapowiedziała o rezygnacji od czerwca br. z samolotów MD-88 i MD-90. Podjęte decyzje mają na celu dostosowanie floty do spodziewanego zapotrzebowania na podróże lotnicze, które z powodu pandemii COVID-19 będzie znacznie mniejsze. 


Delta korzysta z dziesięciu boeingów B777-200LR i ośmiu B777-200ER. Wiek tych maszyn waha się od 10 do 21 jeden lat, ale firma uznała, że ich eksploatacja jest zbyt kosztowna. B777 i ich zasięg umożliwiły Delcie otwarcie połączeń z Atlanty do Johannesburga i z Los Angeles do Sydney. Aktualnie jednak konkurencyjny dla "Trzech Siódemek" samolot, airbus A350, spala ponad 20 proc, mniej paliwa w przeliczeniu na jeden fotel. 

Delta ocenia, że jej siatka połączeń i flota znacząco skurczą się po kryzysie koronawirusa, a okres występowania słabszego popytu będzie trwał przez dwa lub trzy lata. Obecnie 650 samolotów amerykańskiego giganta jest uziemionych, a Delta traci 50 mln dolarów dziennie. Z tego powodu kierownictwo firmy nie wyklucza wycofywania kolejnych samolotów w celu dalszego upraszczania i modernizacji floty.

Fot.: Materiały prasowe gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie