×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TUI zwolni 8 tys. pracowników


Prawie 8 tys. pracowników straci pracę w oddziałach Tui na całym świecie. Władze biura określają sytuację mianem największego kryzysu w historii branży.


„Naszym celem jest stałe obniżenie kosztów ogólnych o 30 proc. w całej grupie” – czytamy w komunikacie spółki. W środę (13.05) TUI opublikował sprawozdanie o stratach w pierwszej połowie 2020 r. w wysokości 845,8 mln euro.

„Branża turystyczna przeżywała w ostatnich dekadach szereg wstrząsów makroekonomicznych, jednak pandemia COVID-19 jest bez wątpienia największym kryzysem, z jakim kiedykolwiek borykała się branża i TUI” – podaje biuro prasowe spółki. 


Rząd niemiecki wspomógł TUI kredytem pomostowym w wysokości 1,8 mld euro, jednak kwota ma być zwrócona do 2022 r., co wywiera dużą presję na władze firmy. Friedrich Joussen, dyrektor generalny spółki poinformował, że firma co miesiąc traci 250 mln euro, pomimo niedawnej redukcji kosztów o 70 proc.

- Musimy zmienić TUI i uczynić ją szczuplejszą, szybszą i mniej kapitałochłonną – dodaje. 

Na sytuację spółki wpłynęło również uziemienie samolotów Boeing 737 MAX.gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie