Ryanair chce przywrócić 40 proc. ruchu w lipcu

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
12 maja 2020 09:41
4 komentarze
Ryanair ogłosił dziś (12.05) plan przywrócenia 40 proc. pierwotnego rozkładu lotów 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrzunijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.
Reklama
Ryanair chce wykonywać prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 40 proc. ruchu. Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair chce wznowić loty z większości swoich 80 baz w całej Europie. Priorytetem jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie.

Linia zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru temperatury na lotnisku i noszenie masek, zakrywania nosa i ust przez cały czas podróży – w terminalu i na pokładzie samolotu.

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.


Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

- To bardzo ważne zarówno dla naszych klientów, jak i naszych pracowników, abyśmy od 1 lipca wrócili do normalnych rozkładów lotów. Rządy krajów europejskich wprowadziły blokadę na 4 miesiące, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Po 4 miesiącach nadszedł czas, aby Europa znów latała. Ryanair będzie ściśle współpracował z organami zdrowia publicznego w celu zapewnienia, że loty spełniają, w miarę możliwości, skuteczne środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa - mówi Eddie Wilson, prezes Ryanair DAC.

- Obecnie poszczególne kraje Europy pozwalają na stopniowy powrót do normalnego życia, spodziewamy się, że będzie to ewoluować w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Do 1 lipca pozostaje ponad 6 tygodni. Uważamy, że ​​jest to najbardziej optymalny termin na przywrócenie lotów, abyśmy mogli pozwolić przyjaciołom i rodzinom ponownie się spotkać, dotrzeć do pracy i pozwolić gospodarkom opartym na turystyce jak Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja, Francja oraz inne kraje odzyskać resztki tegorocznego sezonu turystycznego - dodał.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_82b26 2020-06-05 10:32   
gość_82b26 - Profil gość_82b26
Ja tez mam problem z odzyskaniem pieniedzy.k
gość_be06c 2020-05-17 18:47   
gość_be06c - Profil gość_be06c
Czy tylko mi Rayaner nie dał vouchera?
Odwołali mi lot w marcu, wysłałam wypełniony formularz, czekam i nic, a moi znajomi którzy mieli odwołane loty w kwietniu dostali, czy ktoś jest w podobnej sytuacji??
gość_49cfc 2020-05-14 11:25   
gość_49cfc - Profil gość_49cfc
Ryanair zawsze z wyprzedzeniem ogłasza co chce zrobić. Później dopiero okazuje się ile z tego jest na koncie, czyli ile naprawdę robi. Poza tym chyba nie przypominam sobie żeby Ryan kiedyś ogłosił po prostu, ze coś zrobi, te obietnice zawsze są opatrywane komentarzem „pod warunkiem”, najczęściej zwolnienia ich z jakichs opłat lub uzyskania preferencji. To zaczyna być żałosne.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy