Skytrax: Najlepszy port lotniczy na świecie od ośmiu lat ten sam

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
12 maja 2020 10:30
1 komentarz
W poniedziałek (11.05) Skytrax, firma konsultingowa z siedzibą w Wielkiej Brytanii, zajmująca się lotnictwem, ogłosiła zwycięzców rankingu Najlepszych Lotnisk Świata 2020. Na pierwszym miejscu, już po raz ósmy, znalazł się jeden z największych portów lotniczych w Azji.
Reklama

Tytuł najlepszego lotniska na świecie, już ósmy rok z rzędu, zdobył azjatycki port lotniczy Changi w Singapurze. Dalsze miejsca na podium zajęły odpowiednio lotniska Tokio–Haneda (Japonia) i Doha–Hamad (Katar).

Lotnisko Singapur–Changi jest onieśmielone, już po raz ósmy otrzymując potwierdzenie zaufania od pasażerów, co możliwe jest dzięki silnemu wsparciu naszych partnerów. To był trudny rok dla nas wszystkich. Podobnie jak inni, my tutaj w Changi dokładamy wszelkich starań, aby chronić zdrowie podróżujących i pracowników lotniska. Życzymy zdrowia międzynarodowej społeczności lotniczej. Czekamy na lepsze czasy, które już wkrótce nadejdą – powiedział po otrzymaniu wyróżnienia Lee Seow Hiang, dyrektor generalny Changi Airport Group.

Wydarzenie World Airport Awards 2020 pierwotnie miało odbyć się 1 kwietnia 2020 r. w Paryżu, jednak zostało odwołane z powodu światowej pandemii koronawirusa. Organizatorzy postanowili, że ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbędzie się na wirtualnej ceremonii wręczenia nagród, która dostępna była na żywo przez platformę YouTube.


Uznanie lotniska Changi w Singapurze najlepszym na świecie przez osiem kolejnych lat jest naprawdę niezwykłym osiągnięciem i pokazuje fantastyczny poziom obsługi pasażerów. Changi pozostaje bardzo popularnym wyborem wśród klientów i zachwyca niemal każdym detalem, i właśnie ta dbałość o szczegóły jest tak uwielbiana przez pasażerów i przewoźników. [...] Odkładając ogłoszenie zwycięzców o prawie sześć tygodni uznaliśmy, że w tych trudnych czasach warto spróbować dodać otuchy branży lotniczej przez Internet – skomentował Edward Plaisted, dyrektor generalny Skytrax.

W pierwszej dziesiątce, za Singapurem, znalazły się także porty lotnicze Tokio-Haneda (Japonia), Doha–Hamad (Katar), Seul–Incheon, Monachium (Niemcy) Hongkong–Chek Lap Kok, Tokio–Narita (Japonia), Nagoja–Chubu Centrair (Japonia), Amsterdam–Schiphol (Holandia), Osaka–Kansai (Japonia). Warto zauważyć, że siedem z 10 najlepszych lotnisk świata to porty azjatyckie, w tym cztery japońskie i dwa aż tokijskie.


Ranking firmy Skytrax kształtowany jest za pomocą głosów pasażerów z całego świata. Organizacja przyznaje w świecie lotniczym wiele tytułów, m. in. najlepszego przewoźnika globu, który od 2015 r. należy do Qatar Airways.

– Wszystkie wyróżnienia przyznawane przewoźnikom przez Skytrax są wynikiem zadowolenia ich klientów. Nasze coroczne badanie koncentruje się na własnych, osobistych preferencjach i przeprowadzane jest od 1999 r. w 100 procentowo niezależnym i bezstronnym formacie – dodaje Plaisted.

Fot.: Skytax, materiały prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

Groentje 2020-05-12 13:18   
Groentje - Profil Groentje
i cdg na 20 miejscu. żenada ;p
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama