×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL wycofuje Baltonę z GPW


Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", jedyny akcjonariusz Batony SA, wycofuje spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie


27 kwietnia br. zarząd PHZ Baltona S.A. zwołał na dzień 25 maja br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (NWZA). Jedynym merytorycznym punktem obrad będzie wycofanie akcji spółki z obrotu na rynku regulowanym, czyli Baltona przestanie być notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.  


Zgodnie z projektem uchwały NWZA przyjmie postanowienie o wycofaniu wszystkich akcji Baltony, tj. 11 239 177 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B, C, D i E z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW. Jednocześnie NWZA upoważni i zobowiąże zarząd spółki do wykonania planowanej uchwały oraz podjęcia wszelkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW oraz wyrejestrowania ich z systemu depozytowego prowadzonego przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych.

Odbycie posiedzenia NWZA w dniu 25 maja br. będzie ostatnim aktem przejęcia Baltony przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL). W połowie  kwietnia br. PPL objęło 100 proc. akcji spółki. Nabycie Baltony przez PPL było wynikiem zadłużenia tej pierwszej względem tego ostatniego. Baltona zalegała za wynajem 14 sklepów na Lotnisku Chopina w sumie ponad 55 mln zł. Na zakup firmy PPL przeznaczyło 20,8 mln zł i dodatkowo objęło obligacje Baltony w wysokości 175 mln zł. Transakcja została zrealizowana ze środków własnych PPL. gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie