×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA prawdopodobnie nie wróci do Seulu


CSA prawdopodobnie zrezygnuje ze swojej jedynej trasy dalekodystansowej z Pragi do Seulu. Obsługa połączenia została zawieszona w związku z wybuchem pandemii koronawirusa już w 27 lutego br.


Wszystko rozbija się o finanse. Wznowienie trasy byłoby zbyt drogie - twierdzi portal ch-aviation. Z danych OAG Schedules Analyser wynika, że niemal do końca lutego br. przewoźnik oferował loty między stolicami Czech i Korei Południowej cztery razy w tygodniu niezależnie od sezonu. 


Połączenie między Pragą a Seulem zostało uruchomione po trzyletniej przerwie w czerwcu 2013 r. Do jego obsługi wykorzystywany był airbus A330-200 leasingowany od Korean Air. Na pokładzie może gościć łącznie 276 osób w dwóch klasach: biznesowej (24 miejsc) i ekonomicznej (252 fotele).

Koreańska narodowa linia nie zamierza jednak rezygnować z lotów do miasta nad Wełtawą. Zgodnie z jej zapewnieniami ma wrócić do Czech z chwilą przywrócenia działalności operacyjnej - a więc 1 czerwca br. 

fot. mat. prasowegość_4441d - Profil
gość_4441d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie