Brak zgody lubelskich posłów w sprawie tarczy dla lokalnego lotniska

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
04 maja 2020 08:00
1 komentarz
Monika Pawłowska, posłanka Lewicy z Chełma zgłosiła propozycję objęcia drugą tarczą antykryzysową także lotnisk regionalnych. Pomysł przepadł jednak w Komisji Finansów Publicznych.
Reklama
Przeciw głosowali m.in. inni posłowie z Lubelszczyzny reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość: Gabriela Masłowska, Jerzy Bielecki i eks-kandydat na prezydenta Lublina - Sylwester Tułajew.

Wedle pomysłu zgłoszonego przez Pawłowską także lotniska regionalne miały być objęte pomocą w ramach programu Przeciwdziałania Covid-19. Lubelski port, podobnie jak np. te w Łodzi, Modlinie czy Olsztynie są w rękach samorządów. W innych udział Skarbu Państwa jest znikomy (jak w Bydgoszczy). Niektóre nie zostały wpisane do tzw. sieci TEN-T i przez to mają niższy priorytet w znaczeniu dla systemu transportowego kraju. Tym samym rządzący próbują zrzucić odpowiedzialność za ich finansowanie głównym udziałowcom.


Rząd pracuje nad przygotowaniem kolejnych rozwiązań w tym zakresie dla całego kraju. Dlatego nie możemy popierać propozycji zgłaszanych jedną poprawką – powiedziała Gabriela Masłowska w komentarzu dla "Dziennika Wschodniego".

Gazeta ustaliła także, że w Ministerstwie Aktywów Państwowych trwają prace nad takim kompleksowym rozwiązaniem, które polegałoby na wejściu kapitałowym ze strony Skarbu Państw do należącej do samorządu miasta Lublina i województwa lubelskiego lotniskowej spółki.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

smolip67 2020-05-22 19:43   
smolip67 - Profil smolip67
Jest szansa na uratowanie PLL a przy okazji dowiedzieliśmy się że z LOTem finalizowano rozmowy o nowych kierunkach. Ciekawe,ploty chodziły o Ukrainie i coś tam coś tam?
Jak się uspokoi z wirusem i wróci chęć do latania to może za dwa lata usłyszymy o nowych kierunkach od LO? zobacz link
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy