×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Brak zgody lubelskich posłów w sprawie tarczy dla lokalnego lotniska


Monika Pawłowska, posłanka Lewicy z Chełma zgłosiła propozycję objęcia drugą tarczą antykryzysową także lotnisk regionalnych. Pomysł przepadł jednak w Komisji Finansów Publicznych.


Przeciw głosowali m.in. inni posłowie z Lubelszczyzny reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość: Gabriela Masłowska, Jerzy Bielecki i eks-kandydat na prezydenta Lublina - Sylwester Tułajew.

Wedle pomysłu zgłoszonego przez Pawłowską także lotniska regionalne miały być objęte pomocą w ramach programu Przeciwdziałania Covid-19. Lubelski port, podobnie jak np. te w Łodzi, Modlinie czy Olsztynie są w rękach samorządów. W innych udział Skarbu Państwa jest znikomy (jak w Bydgoszczy). Niektóre nie zostały wpisane do tzw. sieci TEN-T i przez to mają niższy priorytet w znaczeniu dla systemu transportowego kraju. Tym samym rządzący próbują zrzucić odpowiedzialność za ich finansowanie głównym udziałowcom.  


Rząd pracuje nad przygotowaniem kolejnych rozwiązań w tym zakresie dla całego kraju. Dlatego nie możemy popierać propozycji zgłaszanych jedną poprawką – powiedziała Gabriela Masłowska w komentarzu dla "Dziennika Wschodniego".  

Gazeta ustaliła także, że w Ministerstwie Aktywów Państwowych trwają prace nad takim kompleksowym rozwiązaniem, które polegałoby na wejściu kapitałowym ze strony Skarbu Państw do należącej do samorządu miasta Lublina i województwa lubelskiego lotniskowej spółki. 

fot. mat. prasowegość_a0819 - Profil
gość_a0819
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie