Wizz Air: Z Katowic do Abu Dhabi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
03 maja 2020 09:50
19 komentarzy
Wizz Air ogłosił pięć nowych tras do Abu Dhabi. Trasy połączą stolicę Emiratów z Budapesztem i Bukaresztem od czerwca br., a także z Klużem-Napoką, Katowicami i Sofią od września, pod warunkiem wznowienia lotów w poszczególnych krajach.
Reklama
Wizz Air jest pierwszym europejskim przewoźnikiem niskokosztowym, który uruchomił loty do Abu Dhabi. To ogłoszenie stanowi uzupełnienie umowy z marca, na mocy której Wizz Air Abu Dhabi jest lokalną linią lotniczą z bazą w Abu Dhabi we współpracy z ADQ oraz Wizz Air. To pierwsza linia lotnicza z grupy Wizz Air z siedzibą poza Europą; ma rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

Zakłada się, że rozwój Wizz Air będzie skoncentrowany na uruchamianiu tras na rynkach, na których WIZZ już intensywnie działa, czyli w Europie Środkowo- Wschodniej oraz Zachodniej, a także na subkontynencie indyjskim, Bliskim Wschodzie i Afryce, w dłuższej perspektywie.


- Nowe trasy Wizz Air do Budapesztu, Bukaresztu, Klużu-Napoki, Katowic oraz Sofii to wyraz naszego zaangażowania w łączenie Abu Dhabi z najbardziej popularnymi miejscami na świecie. Są odzwierciedleniem odporności branży i jej zdolności do dalszej realizacji śmiałych planów, które pobudzą popyt konsumentów i doprowadzą do trwałego ożywienia rynku lotniczego. Witamy Wizz Air z otwartymi ramionami i przygotowujemy się do realizacji ekscytujących planów przewoźnika w Abu Dhabi. Odwiedzający z Węgier, Rumunii, Polski i Bułgarii mogą korzystać z naszego nowoczesnego terminalu i doświadczać wyjątkowej arabskiej gościnności zanim wyruszą na zwiedzanie tętniącej życiem stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Abu Dhabi - mówi Shareef Al Hashmi, p.o. dyrektora generalnego firmy Abu Dhabi Airports.
- Dzisiejsze ogłoszenie stanowi podstawę długoterminowych planów oferowania niskich taryf w połączeniu z wysoką jakością obsługi na pokładzie dla coraz większej liczby klientów w Abu Dhabi. Cieszę się, że w czerwcu rozpoczniemy naszą działalność na międzynarodowym lotnisku w Abu Dhabi, w przypadku zniesienia zakazu podróży, łącząc stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z pięcioma głównymi miastami Europy Środkowo-Wschodniej: Budapesztem, Bukaresztem, Klużem-Napoką, Katowicami oraz Sofią. Jesteśmy przekonani, że nasi pasażerowie docenią wygodny harmonogram lotów, łatwy w obsłudze system rezerwacji online oraz szeroki wybór możliwości podróżowania z Wizz Air. Misja Wizz Air świetnie wpisuje się w zróżnicowaną strategię ekonomiczną Abu Dhabi – stale stymulujemy ruch tworząc popyt z korzyścią dla różnorodności turystycznej i gospodarczej Abu Dhabi. Z niecierpliwością czekamy na pasażerów na pokładach samolotów naszej młodej, zielonej i superwydajnej floty, mając jednocześnie na uwadze zdrowie i samopoczucie naszych pasażerów i załogi - mówi József Váradi, prezes Wizz Air Holdings.

Abu Dhabi jest najnowszym kierunkiem Wizz Air, przyciąga wielu pasażerów z pięciu głównych miast czterech największych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. To pierwsze bezpośrednie połączenia między stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Budapesztem, Bukaresztem, Klużem-Napoką, Katowicami i Sofią dodając rocznie prawie 220 tysięcy miejsc w sprzedaży do siatki linii z Abu Dhabi. Loty dostępne są już w sprzedaży. Ich ceny zaczynają się już od 59,99 euro.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_61a75 2020-05-05 18:29   
gość_61a75 - Profil gość_61a75
Bo debilizm trzeba tępić, to nie onet gdzie trolle i trollowanie jest tolerowane
gość_73b42 2020-05-05 17:21   
gość_73b42 - Profil gość_73b42
Ludzie drodzy, nawet jak ktoś Waszym zdaniem pisze bzdury, czemu nie moglibyście po prostu zignorować, zamiast po nim jechać? Zupełnie nie rozumiem, po co ta zła energia. Nic konstruktywnego nie wnosi i nikomu nie służy...-_-
gość_c9b0b 2020-05-04 16:10   
gość_c9b0b - Profil gość_c9b0b
@gość_5e656, najlepiej dla wszystkich zostań w domu i nie wychodź
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy