×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Buzz: Musimy zmniejszyć zatrudnienie pilotów


Buzz - spółka zależna Ryanaira zarejestrowana w Polsce - zwolni część swoich pilotów, a innym zmniejszy pensum godzinowe. Większość z nich zatrudnionych jest na podstawie umów cywilnoprawnych za pośrednictwem Warsaw Aviation.


- Niezależnie od ograniczeń rządowych związanych z epidemią, wywarła ona bezprecedensowy niszczycielski wpływ na naszą działalność. Ze względu na niepewność w branży lotniczej w ciągu najbliższych miesięcy i pomimo wszelkich starań niestety nie jesteśmy w stanie utrzymać obecnej liczby pilotów - czytamy w liście skierowanym do pilotów przez Warsaw Aviation, a podpisanym przez Mścisława Gaca prezesa zarządu i Radosława Paruzela, członka zarządu. 


Nie wiadomo jak wielu pilotów dotknął zwolnienia, a którym zostaną zmniejszone tzw. godziny blokowe. European Cockpit Association (ECA) informuje, że decyzja o zwolnieniach podjęta została jednostronnie i a ich warunki nie były konsultowane - donosi rumuński serwis boardingpass.ro. Z drugiej strony, ta sama organizacja już wielokrotnie przestrzegała przed formą zatrudnienia w oparciu o umowy cywilnoprawne. 

fot. mat. prasowegość_d5575 - Profil
gość_d5575
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie