Włochy ponownie otworzą dwa lotniska dla ruchu pasażerskiego

2 maja 2020 09:41
W ramach planu stopniowego ograniczania restrykcji epidemiologicznych wprowadzonych w kraju niespełna dwa miesiące temu Włochy otworzą ponownie dla ruchu pasażerskiego dwa porty lotnicze.
Reklama
Chodzi o florenckie lotnisko Peretola oraz wykorzystywane głównie przez przewoźników niskokosztowych rzymskie Ciampino. Zgodnie z komunikatem włoskiego ministerstwa transportu oba porty będą ponownie dostępne dla pasażerów od 4 maja br., a więc po prawie siedmiu tygodniach od ich zamknięcia. Cały czas w ograniczonym zakresie funkcjonuje także główne lotnisko stołeczne Fiumicino, na którym obecnie wykorzystywany jest wyłącznie terminal 3. Większość innych włoskich portów także jest formalnie otwarta, ale z uwagi na anulowanie lotów obsługują one bardzo niewiele regularnych połączeń.


Ponowne otwarcie dwóch lotnisk stało się możliwe dzięki uruchomieniu systemu kontroli podróżnych pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Nie podano na razie żadnych szczegółów dotyczących jego funkcjonowania.

We Włoszech cały czas obowiązuje ścisła kwarantanna wprowadzona 9 marca br. W tym miesiącu spodziewana jest jej stopniowa liberalizacja, lecz nadal w mocy pozostają zakazy dotyczące swobodnego przemieszczania się, a zwłaszcza podróżowania w celach turystycznych. Władze przewidują natomiast wzrost liczby przejazdów służbowych w związku z planowanym w ciągu najbliższych tygodni wznowieniem pracy w wielu branżach.

Fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy