Włochy ponownie otworzą dwa lotniska dla ruchu pasażerskiego

Marek Stus - Profil Marek Stus
02 maja 2020 09:41
W ramach planu stopniowego ograniczania restrykcji epidemiologicznych wprowadzonych w kraju niespełna dwa miesiące temu Włochy otworzą ponownie dla ruchu pasażerskiego dwa porty lotnicze.
Reklama

Chodzi o florenckie lotnisko Peretola oraz wykorzystywane głównie przez przewoźników niskokosztowych rzymskie Ciampino. Zgodnie z komunikatem włoskiego ministerstwa transportu oba porty będą ponownie dostępne dla pasażerów od 4 maja br., a więc po prawie siedmiu tygodniach od ich zamknięcia. Cały czas w ograniczonym zakresie funkcjonuje także główne lotnisko stołeczne Fiumicino, na którym obecnie wykorzystywany jest wyłącznie terminal 3. Większość innych włoskich portów także jest formalnie otwarta, ale z uwagi na anulowanie lotów obsługują one bardzo niewiele regularnych połączeń.


Ponowne otwarcie dwóch lotnisk stało się możliwe dzięki uruchomieniu systemu kontroli podróżnych pod kątem ewentualnego zakażenia koronawirusem. Nie podano na razie żadnych szczegółów dotyczących jego funkcjonowania.

We Włoszech cały czas obowiązuje ścisła kwarantanna wprowadzona 9 marca br. W tym miesiącu spodziewana jest jej stopniowa liberalizacja, lecz nadal w mocy pozostają zakazy dotyczące swobodnego przemieszczania się, a zwłaszcza podróżowania w celach turystycznych. Władze przewidują natomiast wzrost liczby przejazdów służbowych w związku z planowanym w ciągu najbliższych tygodni wznowieniem pracy w wielu branżach.

Fot. mat. prasowe
Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama