×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wielka Brytania: Pierwsze lotnisko z termowizyjną kontrolą temperatur


Port w Bournemouth (hrabstwo Dorset) to pierwszy kompleks na wyspach brytyjskich, który wprowadza technologię kontroli temperatur z użyciem kamer lotniskowych. Rozwiązanie ma pomóc w wykryciu osób zarażonych koronawirusem.


Władze Bournemouth Airport zdecydowały o zamontowaniu specjalnych kamer, które są w stanie monitorować podróżnych pod kątem objawów koronawirusa. Technologia rejestruje temperaturę ciała i w przypadkach podwyższonej gorączki informuje służby graniczne. Jak na razie kamery zostały zamontowane przy wejściu dla personelu, a wkrótce mają się pojawić również przy hali odlotów i przylotów. 


Podczerwień generuje obraz w czasie rzeczywistym i skanuje osoby, które przechodzą przed obiektywem. Ocena stanu zdrowia zajmuje mniej niż sekundę. Dzięki skuteczności kamer na pokładzie nie musiano by przestrzegać zasad tzw. dystansu społecznego. Niestety, koszt technologii przełożyłby się na ceny biletów. Szacuje się, że za lot zapłacilibyśmy o połowę więcej.

Lotnisko w Bournemouth obsługuje rocznie 800 tys. pasażerów. 

fot. flickr.comgość_39736 - Profil
gość_39736
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie