×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowy pomysł Ryanaira na ożywienie rynku


Irlandzki przewoźnik zwrócił się z prośbą do francuskich władz o zniesienie opłat lotniskowych i zmniejszenie podatków, jakie płacą pasażerowie. Ma to być jedna z kluczowych decyzji dla wznowienia lotów.


Zniesienie opłat za lądowanie miałoby obowiązywać od maja br. do marca 2021 r. Podatek pasażerski ma być zmniejszony o połowę w okresie od maja br. aż do października 2021 r. W przypadku, gdyby Ryanair otworzył nowe połączenia, trasy nie byłyby obłożone żadnymi opłatami.

- Będziemy gotowi do wznowienia operacji, kiedy tylko zostaną zniesione restrykcje – zapewnia Niall O'Connor, dyrektor departamentu łączności Ryanaira. 


O'Connor przyznaje również, że linia będzie potrzebowała przynajmniej trzech lat, aby osiągnąć wyniki finansowe i przewozowe z końca 2019 r.

Do tego czasu lotniska będą musiały zaakceptować nowe warunki funkcjonowania i tylko pod tym warunkiem Ryanair tam wróci – podkreśla.

Media donoszą również o podobnym wniosku do władz belgijskich w kontekście lotnisk w Charleroi i Brukseli.gość_39736 - Profil
gość_39736
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie